Petr Kumstát

Český hokejový útočník se narodil 19. listopadu 1981. Momentálně hraje v extralize za Spartu.

Obří forvard začal svou kariéru v sezoně 2000/01 v dresu Znojma. V prvních letech také odehrál několik zápasů v 1. lize za Brno a Třebíč. V roce 2003 jej získaly Karlovy Vary, kde se postupně vypracoval mezi opory týmu. V roce 2009 se výrazně zasloužil o historický titul. V sezoně 2011/12 se stal nejlepším extraligovým střelcem.

V roce 2013 kvůli finančním potížím klubu z Varů odešel a přijal nabídku Sparty.

Katastrofa v Brně, úleva sparťanů je pryč. Ale máme to ve svých rukách, řekl Kudrna
Extraliga

Sparta si v Brně mohla zajistit pozici v předkole, ale místo zisku bodu vybouchla 3:7. Kruppovi svěřenci se budou o postup třást do posledního kola.
Příděly nastavily Spartě zrcadlo. Nejsme velcí hráči, musíme zase makat, nabádá Vrána
Extraliga

Sparťané třikrát v řadě nebodovali a v listopadu inkasují pět gólů za zápas. Ukazuje se, že v čele byla Sparta zásluhou tvrdé práce a Machovského.
Karlovy Vary vedly v Praze o dvě branky, ale po velkém obratu bere tři body Sparta
Extraliga

Sparťané odčinili nedělní porážku se Zlínem a v předehrávce 10. kola extraligy porazili Karlovy Vary 5:2. Pražané dokonali obrat ve třetí části.
Hradec v Praze napodruhé uspěl a otočil bitvu se Spartou. Rozhodl Radovan Pavlík
Extraliga

Hokejisté Hradce Králové porazili v předehrávce 27. kola extraligy pražskou Spartu na jejím ledě 2:1 v prodloužení a posunuli se na druhé místo.
Matný útok, děravá obrana i brankáři. Zkušení kluci potřebují podporu, říká Ton o trápení Sparty
Extraliga

Sparta neopustila ohroženou zónu extraligové tabulky ani před druhou pauzou a také pod trenérem Františkem Výborným pokračuje ve špatných výkonech.
Sparta se pod Výborným dere do šestky. Zlepšila herní projev i náladu, body zvolna přibývají
Extraliga

Od nástupu trenéra Výborného přiskakují body zápas od zápasu a sparťané pokukují po první šestce. Navíc se těší přízni svých fanoušků.
Ani to neštíplo. Gulaši nemá velkou ránu, smál se po obratu Dočekal, jenž potopil Spartu tečí
Extraliga

"Mužstvo pracovalo perfektně až do té osudné poslední minuty druhé třetiny," pravil smutně Jaroslav Nedvěd. Sparta prohrála potřetí ze čtyř zápasů.
Sparta měla potíže s nováčkem: Jihlava je urputný soupeř. Na chvíli nás rozhodila
Extraliga

Sparta bojovala s houževnatým extraligovým nováčkem z Jihlavy až do posledních vteřin a ve druhé třetině prohrávala.
Sparta oslavila narozeniny vítězstvím, Hradec v derby porazil Pardubice
Hokej

Extraliga dnes kompletním 26. kolem dokoná první polovinu základní části. V Třinci se představil Olomouc, do Plzně přijel Chomutov, Kometa v…
Hrdina Kumstát: Je skvělý pocit rozhodnout celou sérii
Hokej

Ohlasy na čtvrté čtvrtfinálové utkání série mezi Spartou a Hradcem Králové.
Žádné zdržování. Sparta je expresně v semifinále
Hokej

Reportáže ze čtvrtých duelů čtvrtfinálových sérii hokejové extraligy Sparta vs. Hradec Králové a Brno vs. Zlín.
Kumstát se gólem proti Zlínu stal 67. členem Klubu střelců
Hokej

Hokejový útočník Petr Kumstát se gólovým zápisem v dnešním souboji 47. extraligového kola proti Zlínu zařadil mezi členy Klubu hokejových střelců.
Sparta rozhodla v první třetině, Pöpperle má dvanáctou nulu
Hokej

Sparta po zlepšeném výkonu porazila ve druhém zápase semifinále Brno 3:0.
Sparta málem ztratila vyhraný zápas. Ale dál jede na rekord
Hokej

Hokejisté Sparty ve Vítkovicích přes velký náskok málem vítězství ztratili, nakonec vyhráli těsně 5:4.
Vary spráskali i bývalí Energetici. "Bylo nám jich líto"
Hokej

Na porážce Karlových Varů od Sparty 0:11 se podíleli i tři exvarší útočníci Pech, Kumstát a Bahenský.
Kumstát mohl dát hattrick, neproměněné šance ho mrzely
Hokej

Sparta v 8. kole porazila Litvínov 7:0 i díky dvěma gólům Petra Kumstáta.
Sparta rozstřílela Litvínov 7:0, Slavia poprvé prohrála
Hokej

Sparta je v extralize k nezastavení, na domácím ledě rozstřílela 7:0 Litvínov. Slavia poprvé v sezoně prohrála, dech naopak nabírá silný Třinec.
Sparta potvrdila ambice. V extralize ji zajímá jen titul
Hokej

Mistrovský titul. To je cíl, s jakým vstupuje do nové extraligové sezony s navýšeným rozpočtem hokejová Sparta.