Pastrňák i Zacha hned v prvním utkání skórovali, Boston ale podlehl obhájcům trofeje

před 2 hodinami
David Pastrňák a Pavel Zacha odstartovali novou sezonu hokejové NHL gólem. Čeští útočníci ale svými trefami neodvrátili prohru hokejistů Bostonu 4:6 na ledě Floridy.
Sestřih zápasu Florida - Boston agentury AP včetně gólu Pavla Zachy | Video: Asociated Press

Florida vykročila do sezony, ve které obhajuje Stanleyův pohár, rázně. Už v 7. minutě vedla 2:0 a úvodní třetinu vyhrála i díky dvěma gólům Sama Bennetta 4:1.

První branku Bostonu v ročníku obstaral Zacha, který se v oslabení trefil z levého kruhu pod horní tyč a snížil na 1:2.

Pastrňák naopak uzavřel v předposlední minutě gólový účet utkání. Se štěstím, český kanonýr totiž přihrával, puk se odrazil od brusle bránícího Dmitrije Kulikova a prošel mezi betony Sergeje Bobrovského.

Na druhé straně ještě nechytal Jeremy Swayman, který před pár dny prodloužil s Bostonem smlouvu o osm let na 66 milionů dolarů. Jeho náhradník Jonas Korpisalo inkasoval šestkrát z 35 střel.

Radek Faksa má za sebou vítěznou premiéru v dresu St. Louis, které vyhrálo v Seattlu 3:2.

Český forvard změnil v létě poprvé v NHL dres a po devíti sezonách v Dallasu zakotvil u Blues.

Nastupoval ve čtvrté formaci, na ledě strávil deset minut a po zápase se radoval z výhry.

Všechny branky padly v Seattlu v prostřední části. Lépe ji začali domácí, vypracovali si dvoubrankový náskok, ale Blues zápas otočili v rozmezí 34. až 36. minuty. Obrat řídil dvěma góly Jordan Kyrou.

Utah, jenž se po minulém ročníku přestěhoval z Arizony, porazil ve svém prvním utkání doma Chicago 5:2. V brance poražených inkasoval Petr Mrázek čtyřikrát z 24 střel.

Prvním střelcem Utahu v soutěži byl Dylan Guenther, který překonal Mrázka v 5. minutě střelou zpoza pravého kruhu.

Kapitán týmu Clayton Keller zvýšil z dorážky do odkryté branky a v půlce zápasu Barrett Hayton upravil skóre na 3:0 tečí.

Chicago zápas zdramatizovalo, prosadili se Teuvo Teräväinen a Nick Foligno. Domácí si pojistili výhru až dvěma góly v poslední minutě.

Při hře hostů bez gólmana skóroval Guenther a Mrázek poté ještě kapituloval po teči Lawsona Crouseho. Na český brankářský souboj nedošlo, Karel Vejmelka plnil roli náhradníka.

Výsledky NHL:

Florida - Boston 6:4 (4:1, 1:1, 1:2)

Branky: 7. a 20. Bennett, 8. Luostarinen, 19. Reinhart, 30. Gadjovich, 47. Rodrigues - 16. Zacha, 33. McAvoy, 57. Frederic, 59. Pastrňák. Střely na branku: 35:28. Diváci: 19.813. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Reinhart, 3. Rodrigues (všichni Florida).

Seattle - St. Louis 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Branky: 21. Dunn, 23. Tolvanen - 34. a 36. Kyrou, 36. Broberg. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. Tolvanen (Seattle).

Utah - Chicago 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 5. a 60. Guenther, 14. Keller, 29. Hayton, 60. Crouse - 35. Teräväinen, 45. N. Foligno. Střely na branku: 25:26. Mrázek odchytal za Chicago 58:42 minuty, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 11.131. Hvězdy zápasu: 1. Guenther, 2. Ingram, 3. O'Brien (všichni Utah).