Pastrňák a spol. na nule, Boston nedal ani gól. V NHL zářil čtyřbodový Hertl

před 2 hodinami
Čeští útočníci Bostonu David Pastrňák a Pavel Zacha vyšli bodově zcela naprázdno při utkání hokejové NHL na ledě Nashvillu, a protože se stejně vedlo i jejich spoluhráčům, podlehli Bruins soupeři 0:4.
Hokejisté Nashvillu se radují z dalšího puku v síti Bostonu
Hokejisté Nashvillu se radují z dalšího puku v síti Bostonu | Foto: Reuters

Pastrňák byl nejpilnějším střelcem duelu, ale ani jeden z jeho šesti pokusů k úspěchu nevedl. Český kanonýr tak v novém ročníku zůstává na čtyřech trefách. Do statistik zapsal v Nashvillu jen dva záporné body za účast na ledě při inkasovaných brankách a dvouminutový trest už po třinácti vteřinách hry.

Minus jedna si připsal Zacha, který na kluzišti strávil téměř devatenáct minut, nejvíc ze všech útočníků Bostonu. Na gólmana protivníka vyslal tři rány.

Podstatně víc se dařilo Tomáši Hertlovi, který při výhře Vegas 6:1 nad Los Angeles překonal dvakrát krajana Davida Ritticha a navíc přihrál na dva góly. Čtyřbodový večer prožil v NHL počtvrté, poprvé ovšem v dresu Golden Knights, kam přišel v březnu ze San Jose.

Vegas vedlo po úvodní třetině 3:0 a všechny branky nesly Hertlovu stopu. Český útočník otevřel skóre v 10. minutě, když se prosadil v přesilové hře bekhendovou dorážkou.

Při druhé trefě tečoval Hertl střelu od modré čáry a původně jej komentátoři označovali za střelce gólu, než opakovaný záznam ukázal, že se jako poslední dotkl puku Mark Stone. Třetí branku vstřelil Pavel Dorofejev, který dorazil Hertlovu střelu.

Podruhé skóroval Hertl v utkání ve 49. minutě, když doklepl puk do prázdné branky. Český útočník nasbíral čtyři body v zápase poprvé od 17. ledna 2022, tehdy shodou okolností také proti Los Angeles přihrál na čtyři góly.

Filip Chytil přispěl v NHL dvěma zásahy a přihrávkou k výhře hokejistů New Yorku Rangers 7:2 na ledě Montrealu a byl rovněž vyhlášen první hvězdou zápasu.

Český forvard vstřelil oba góly v přesilové hře. Při první trefě zastavil v obranném pásmu průnik domácích a založil zavezením puku do útočné třetiny kontr, který z prostoru před brankou i zakončil. Pohlednou akcí zvýšil už ve 12. minutě na 4:0.

Podruhé skóroval Chytil z dorážky a upravil tím v 56. minutě na 6:2. Předtím připravil pátý gól týmu, když se po jeho přihrávce prosadil z levého kruhu Braden Schneider.

Tři body zapsal i Martin Nečas, jenž pomohl brankou a dvěma přihrávkami k obratu Caroliny v Edmontonu z 0:2 na konečných 3:2 v prodloužení.

Carolina prohrávala góly Connora McDavida po dvou třetinách 0:2. Už po 44 vteřinách třetí části skóroval v přesilové hře z levého kruhu Shayne Gostisbehere, jemuž ideálně přihrál Nečas.

Český útočník vyrovnal v 54. minutě, když po pasu Erica Robinsona střílel do prázdné branky. Sedm vteřin před koncem prodloužení rozhodl Sebastian Aho, jehož uvolnil v přečíslení dva na jednoho Nečas.

Z českých gólmanů se radoval z vítězství jen Lukáš Dostál, který dovedl 27 zákroky Anaheim k výhře 3:1 nad San Jose.

Karel Vejmelka se dostal do branky Utahu od druhé třetiny za stavu 0:4 a ze čtrnácti střel Ottawy neinkasoval.

Petr Mrázek inkasoval šestkrát z třiceti střel při prohře Chicaga 3:6 s Vancouverem. Na straně vítězů si připsal jednu přihrávku Filip Hronek.

Asistence Ondřeje Paláta nestačila New Jersey, které doma podlehlo v přestřelce Tampě Bay 5:8.

Colorado i díky přihrávce Ivana Ivana vyhrálo na ledě Seattlu 3:2. Jakub Vrána přihrál na poslední gól Washingtonu, který zvítězil ve Philadelphii 4:1.

Výsledky NHL:

Vegas - Los Angeles 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Branky: 10. a 49. Hertl, 14. Stone (Hertl), 16. Dorofejev (Hertl), 43. Holtz, 54. Barbašev - 40. Foegele. Střely na branku: 30:33. Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas, inkasoval šest gólů z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Diváci: 17.767. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Stone, 3. Samsonov (všichni Vegas).

Philadelphia - Washington 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky: 41. Sanheim - 4. Dowd, 16. Mangiapane, 42. Carlson, 55. Chychrun (Vrána). Střely na branku: 18:29. Diváci: 18.132. Hvězdy zápasu: 1. Chychrun, 2. McMichael (oba Washington), 3. Sanheim (Philadelphia).

Florida - Minnesota 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

Branky: 32. Bennett - 12. Rossi, 13. Johansson, 23. Boldy, 34. Zuccarello, 37. Eriksson Ek. Střely na branku: 25:22. Diváci: 18.264. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Middleton, 3. Gustavsson (všichni Minnesota).

New Jersey - Tampa Bay 5:8 (1:1, 1:5, 3:2)

Branky: 21. a 46. Meieir, 12. J. Hughes (Palát), 43. Bastian, 53. Noesen - 30., 34. a 36. Hagel, 28. a 38. Hedman, 15. Point, 46. Guentzel, 50. Moser. Střely na branku: 35:37. Diváci: 15.410. Hvězdy zápasu: 1. Hagel, 2. Hedman, 3. Moser (všichni Tampa Bay).

Buffalo - Dallas 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 33. Krebs, 34. McLeod, 45. Thompson, 60. Tuch - 56. Harley, 58. Seguin. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13.014. Hvězdy zápasu: 1. Power, 2. Luukkonen, 3. Krebs (všichni Buffalo).

Montreal - NY Rangers 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)

Branky: 13. a 26. Suzuki - 12. a 56. Chytil, 1. Zibanejad, 3. Brodzinski, 7. R. Smith, 29. Schneider (Chytil), 57. Kakko. Střely na branku: 23:45. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Chytil, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Suzuki (Montreal).

Columbus - Toronto 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Branky: 13. a 32. Olivier, 6. J. Van Riemsdyk, 7. Danforth, 26. Monahan, 52. Marčenko - 39. Knies, 54. N. Robertson. Střely na branku: 38:28. Diváci: 14.852. Hvězdy zápasu: 1. Olivier, 2. Danforth, 3. Tarasov (všichni Columbus).

NY Islanders - Detroit 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 9. P. Kane. Střely na branku: 29:11. Diváci: 12.739. Hvězdy zápasu: 1. Lyon, 2. P. Kane (oba Detroit), 3. Sorokin (NY Islanders).

St. Louis - Winnipeg 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Branky: 11. a 46. Saad - 29. Niederreiter, 34. C. Miller, 38. Connor. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17.335. Hvězdy zápasu: 1. Perfetti (Winnipeg), 2. Saad (St. Louis), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Chicago - Vancouver 3:6 (2:4, 0:0, 1:2)

Branky: 10. Donato, 14. Hall, 55. Bertuzzi - 1. a 11. Heinen (na druhou Hronek), 7. J.T. Miller, 16. Garland, 51. Boeser, 51. Suter. Střely na branku: 34:30. Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval šest branek z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Diváci: 17.118. Hvězdy zápasu: 1. Heinen, 2. J.T. Miller, 3. Garland (všichni Vancouver).

Seattle - Colorado 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky: 32. McCann, 60. Evans - 19. a 35. Kiviranta (na druhou Ivan), 40. MacKinnon. Střely na branku: 27:28. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Kiviranta, 2. Annunen (oba Colorado), 3. McCann (Seattle).

Nashville - Boston 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 18. O'Reilly, 37. Novak, 53. Nyquist, 53. Evangelista. Střely na branku: 42:33. Diváci: 17.184. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. O'Reilly, 3. Novak (všichni Nashville).

Edmonton - Carolina 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 4. a 23. McDavid - 41. Gostisbehere (Nečas), 54. Nečas, 65. Aho (Nečas). Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Andersen, 3. Aho (oba Carolina).

Utah - Ottawa 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)

Branky: 12. Batherson, 14. Giroux, 19. Greig, 20. B. Tkachuk. Střely na branku: 31:23. Vejmelka odchytal za Utah poslední dvě třetiny a ze 14 střel neinkasoval. Diváci: 11.131. Hvězdy zápasu: 1. A. Forsberg, 2. Batherson, 3. Giroux (všichni Ottawa).

Calgary - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 12. Andersson, 48. Weegar, 60. Kadri, rozhodující sam. nájezd Kirkland - 27. Rust, 23. Rakell, 54. Acciari. Střely na branku: 25:38. Diváci: 17.025. Hvězdy zápasu: 1. Andersson (Calgary), 2. Rakell (Pittsburgh), 3. Wolf (Calgary).

Anaheim - San Jose 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 27. Terry, 46. Carlsson, 59. Killorn - 45. Granlund. Střely na branku: 40:28. Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval jeden gól z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 96,4 procenta. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Terry, 2. Dostál, 3. Gauthier (všichni Anaheim).

1. Winnipeg 6 6 0 0 27:10 12
2. Minnesota 6 4 2 0 20:12 10
3. Dallas 7 5 0 2 20:13 10
4. Utah 7 4 1 2 22:24 9
5. St. Louis 7 4 0 3 19:20 8
6. Colorado 7 3 0 4 24:31 6
7. Chicago 7 2 1 4 18:24 5
8. Nashville 6 1 0 5 14:23 2