Zlínští sledge hokejisté brali na turnaji ve švédském Malmö zlato

Veronika Skalecká
14. 2. 2017 10:32
Do Švédska zamířil zlínský sledgehokejový tým doplněný o hráče z jiných českých celků – Zdeňka Krupičku ze Sparty či Pavla Kubeše z pardubických Mustangů. Ti nahradili nemocné hráče, kteří na čtyřdenní turnaj nemohli odcestovat.

Malmö – Zlín patří v české sledge hokejové lize k favoritům na zisk trofeje a neztratí se ani na mezinárodní scéně, jak ukázal minulý víkend.

Do Švédska na turnaj Malmö Open sice odcestoval bez několika nemocných hráčů, ale zato se zvučnými posilami. Zdeněk Krupička nebo Pavel Kubeš netradičně oblékli dres Zlína a pomohli tomuto klubu k zisku zlata.

Už základní skupinu, kterou tvořilo sedm klubových týmů ze čtyř evropských zemí, zlínští hráči ovládli. Na druhém místě v základní skupině skončili hráči z norského Osla.

V semifinále se Zlín postavil proti domácímu týmu FIFH a dokázal ho porazit poměrem 3:1. Dva nejlepší týmy základní skupiny, SHK LAPP Zlín a Oslo Tigers, se pak potkaly v nedělním finále. Tým z Osla přitom v semifinále porazil slovenský Dolný Kubín jasným rozdílem 5:0.

V úvodu finálového zápasu vyvíjeli tlak Norové. Zlínští však dokázali šance Norů ubránit a do konce první třetiny udrželi stav 0:0.

"Věděli jsme, že medaili máme jistou, takže s tím se nám šlo do zápasu dobře. Z mého hlediska, já jsem ve výhru úplně nevěřil. Norský tým patří k nejlepším v Evropě. Když to ale po té první třetině bylo 0:0, takže žádný debakl, začínal jsem věřit, že to uhrajeme. Ale byl to těžký zápas,“ hodnotil finálový zápas zlínský obránce Pavel Julina.

V osmé minutě druhé třetiny otevřel skóre ve prospěch zlínských Zdeněk Hábl. Přestože se Norsko snažilo srovnat, zlínští jednogólový náskok do konce druhé části udrželi. Velkou zásluhu na tom měl brankář Jan Matoušek. V závěrečné třetině pak Zlín dokázal zásluhou Pavla Kubeše ve vlastním oslabení zvýšit náskok na 2:0. Oslo však nakonec dokázalo zbylý čas přesilovky využít ve svůj prospěch a vzápětí snížilo zlínský náskok opět na jedinou branku. Zbývajících sedm minut zápasu však dokázal Zlín ubránit a zvítězil s konečným skóre 2:1.

Zlínští zvítězili ve finále nad norským týmem Oslo Tigers poměrem 2:1.
Zlínští zvítězili ve finále nad norským týmem Oslo Tigers poměrem 2:1. | Foto: Facebook SHK LAPP Zlín

"Byl to velmi těžký zápas. Norský tým byl výborně připravený a sehraný. Takže nám pomohlo trochu štěstí. Důležité bylo to, že jsme ustáli počáteční norský tlak. Poté jsme začali hru srovnávat. Pak padl ten první gól, který nás uklidnil. Když pak přišel v našem oslabení druhý gól, tak ten nás hodně, hodně posunul,“ chválil si vývoj zápasu zlínský trenér Tomáš Sedláček.

"Vrátili jsme jim to za předchozí zápas v září, kdy nám sebrali stříbro,“ dodal spokojený Pavel Julina. Právě v posledním utkání v zářijovém LAPP Cupu, který se konal ve Zlíně, podlehli domácí týmu Oslo Tigers 3:4 a uniklo jim 2. místo v turnaji.