Zanardi bude do příštího týdne v komatu, hrozí mu ztráta zraku

ČTK ČTK
23. 6. 2020 16:06
Alex Zanardi po vážné nehodě na handbiku může přijít o obě oči. Oznámila to nemocnice v Sieně v pravidelné zprávě o zdravotním stavu bývalého pilota formule 1.
Alex Zanardi (2003)
Alex Zanardi (2003) | Foto: Reuters

V příštích dnech specialisté vyhodnotí situaci, čtyřnásobný paralympijský vítěz každopádně vzhledem k rozsahu zranění hlavy a obličeje po srážce s nákladním vozem zůstane minimálně do příštího týdne v umělém spánku. Teprve tehdy se lékaři pokusí postupně snižovat dávky léků.

Třiapadesátiletý Zanardi, který v roce 2001 přišel o obě nohy po havárii v automobilovém závodě, měl těžkou nehodu v pátek nedaleko Pienzy. Při štafetovém závodě ztratil kontrolu nad handbikem a bočně narazil do protijedoucího vozu. Vrtulníkem byl převezen na kliniku v Sieně a podrobil se tříhodinové operaci hlavy. Od té doby je na jednotce intenzivní péče ve stabilizovaném, ale kritickém stavu. Lékaři dosud nevědí, nakolik může mít poškozený mozek. To bude možné učit až po pacientově probuzení.

Nadále pokračuje vyšetřování okolností nehody. V těle čtyřiačtyřicetiletého řidiče nákladního vozu nebyl zjištěn alkohol ani drogy, sám vypověděl, že se neúspěšně pokoušel střetu vyhnout. Prověřuje se také možné nedostatečné zajištění bezpečnosti při organizaci závodu. V této souvislosti byli podle italských médií vyslechnuti čtyři lidé.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Domažlicku se srazil vlak s autem, řidič automobilu je lehce zraněný

V obci Trhanov na Domažlicku se před 8. hodinou ranní srazil vlak s osobním autem. Podle Andrey Divišové z plzeňské záchranné služby je na místě jeden zraněný z osobního auta. Doprava na železnici je zastavená. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Záchranná služba transportuje pouze řidiče osobního automobilu, ročník 1964, do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním," uvedla Divišová.

Nehoda se stala na trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic, v úseku mezi Havlovicemi a Klenčí pod Čerchovem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy