reklama
 
 

Z Lince si Pardubice odváží dvě výhry. Na tým teď čeká nabitý program

29. 1. 2017 21:47
Rakouský Linec v sobotu přivítal šesté kolo Rakouské ligy. Tým WBS Pardubice nastoupil proti papírově slabším soupeřům a oba zápasy zvládl. Utkání byla vyrovnaná, ale pardubičtí dokázali, proč chtějí v play off bojovat o druhé místo. Lídr soutěže Sitting Bulls s Adamem Erbenem a Lukášem Šemberou se sobotního kola nezúčastnil.

Linec – Spokojenost zavládla po víkendu v týmu WBS Pardubice. Hráči mají za sebou povedený vstup do nového roku, v němž je čeká hned několik testů. S předvedenou hrou byl spokojený i hrající trenér Jaroslav Menc. Našel ale několik chyb, které by do březnové Euroligy chtěl zlepšit.

První zápas s posledním celkem LoFric Dolphins Wien nabídl vyrovnaný průběh. „Projevilo se to, že jsme vypadli ze zápasového rytmu. Měli jsme problémy s proměňováním vyložených šancí a přizpůsobili se hře soupeře. Jinak to ale proběhlo bez problémů,“ popsal Jaroslav Menc, který by ještě rád zapracoval na obraně. Zápas nakonec český tým vyhrál poměrem 59:47.

Ve druhém utkání se Pardubice střetly s domácím celkem Rebound Warriors. Z kabiny lineckého týmu před zápasem znělo, že jde o jednu z posledních šancí, jak se dostat do play off. „Domácí byli hodně namotivovaní, ale podle průběhu to tak nevypadalo. Hráli jsme, co jsme potřebovali a protočila se nám celá sestava,“ sdělil Menc. Zápas nakonec skončil 56:47 ve prospěch hostů.

Tabulka:

1          Sitting Bulls                              20

2          Flink Stones I                           16

3          WBS Pardubice                        12

4          Rebound Warriors                      6

5          Flink Stones II                            4

6          ABSV LoFric Dolphins Wien      2

Pardubice v posledních týdnech trápila marodka, ale situace se postupně zlepšuje. Jediný český zástupce v Eurolize bude během následujících týdnů potřebovat co nejvíce zdravých hráčů. Již za týden vyjíždí do Kielce za Středoevropským pohárem, poté se hráči zúčastní reprezentačního soustředění a naplánovaná je již zmíněná Euriloga. Právě na ní se pardubičtí chtějí soustředit.

Díky sobotě zůstává tým WBS na třetím místě, dotáhnout se na druhou pozici ale není rozhodující. „Nechci říct, že je to jedno, ale podle výsledků pro nás není rozhodující, jestli půjdeme z druhého nebo třetího místa. Soupeř totiž bude stejný,“ dodal Jaroslav Menc, jenž v obou sobotních utkáních překročil hranici dvaceti bodů. Favorit na zisk titulu Sitting Bulls se šestého kola nezúčastnil.

autor: Jakub Bartoš | 29. 1. 2017 21:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama