Čeští handbikeři zazářili v belgickém Ostende

Sport Sport
4. 5. 2018 9:41
Úvodní den Světového poháru v cyklistice handicapovaných v Ostende přinesl českým barvám hned dva cenné kovy a řadu významných umístění.
Foto: Archiv: Kateřina Antošová

Ostende - Do čtvrteční časovky nastoupili při Světovém poháru v belgickém Ostende všichni handbikeři a tricyklisté. Početná startovní pole v jednotlivých kategoriích cyklistů naznačovala již před závodem tu největší světovou konkurenci.

V kategorii H - handbike se z českých závodníků nejvíce dařilo Kateřině Antošové, která po 3 letech zopakovala svůj dosavadní nejlepší výsledek ve Světovém poháru a vybojovala třetí místo. Na stupínek nejvyšší se postavila britská jezdkyně Alicia Danaová a druhá skončila Italka Porcelatová.

Další z Čechů Patrik Jahoda, který závodí v kategorii H1, zajel pátý nejlepší čas a na úvod  světového poháru si připsal kvalitní umístění.

Trenér Viktor Zapletal s Patrikem Jahodou
Trenér Viktor Zapletal s Patrikem Jahodou | Foto: Zdroj: ČATHS

I třetí český handbiker Václav Antal, který se po pěti letech opět vrací do světového poháru, zajel skvělý výsledek. V nabité konkurenci 37 závodníků vybojoval 10. místo a přestože si sám věřil na ještě lepší výsledek, o kvalitě jeho umístění v časovce mluví i to, že předjel např. několikanásobného medailistu mistrovství světa a paralympijských her Hanse Freie nebo Waltera Ablingera a řadu dalších velmi silných závodníků.

Výborný výsledek zaznamenal i český tricyklista Jiří Hindr, který si z Ostende odveze zlato za časovku v kategorii T1.

V pátek pokračuje program světového poháru časovkou jednotlivců kategorie C, do které nastoupí cyklista kategorie C2 Ivo Koblasa. Sobota a neděle bude patřit silničním závodům.

 

Právě se děje

Další zprávy