Výborné podmínky pro parahokej na jihu Čech nestačí. Chybí to nejdůležitější: hráči

Michal Havelka
12. 9. 2019 14:55
Nový ročník parahokejové ligy se blíží a na start soutěže se připravuje i skupinka sportovců z Českých Budějovic, kterou vede zkušený reprezentant Zdeněk Klíma.
Hráči týmu Motor sledge České BUdějovice Daniel Kalina, Zdeněk Klíma a prezident ČEZ Motor České Budějovice Roman Turek.
Hráči týmu Motor sledge České BUdějovice Daniel Kalina, Zdeněk Klíma a prezident ČEZ Motor České Budějovice Roman Turek. | Foto: Motor sledge

Hráč, který reprezentoval na dvou paralympijských hrách, zažil skvělou atmosféru ostravského světového šampionátu v letošním roce i mistrovský titul s Českými Budějovicemi v ročníku 2003/2004.

V současné době se liga na jihu Čech kvůli nedostatku hráčů nehraje. Oddíl Motor sledge České Budějovice však funguje dál a cílem veškerého úsilí party kolem Klímy je návrat Jihočechů do parahokejové ligy.

"Rozšířili jsme realizační tým o dvě fyzioterapeutky, které budou pomáhat s tréninkem, dále máme k dispozici jednoho člověka, jenž má na starosti jednání s partnery a stará se o vybavení parahokejistů," prozrazuje Klíma, který je nejen aktivním hráčem, ale zároveň i předsedou parahokejového oddílu Motor sledge.

MS v parahokeji 2019: Zdeněk Klíma
MS v parahokeji 2019: Zdeněk Klíma | Foto: Dalibor Sosna

Po ekonomické a materiální stránce je klub zajištěn, chybí jen to nejdůležitější - hráči! Nábory a tréninky jsou proto nyní hlavní náplní oddílu. "Letošní mistrovství světa v Ostravě udělalo parahokeji skvělou reklamu," hodnotí Klíma.

Aby se Motor mohl znovu zapojit do ligové soutěže, potřebuje přilákat ještě minimálně čtyři parahokejisty. "Zaznamenal jsem, že v jiných týmech přivítali nové hráče, ale u nás tomu tak zatím není," krčí rameny předseda českobudějovického klubu.

"Zatím je nás pět a někteří hráči mají pro tuto sezonu vyřízené hostování v mužstvu Olomouce. Ne všichni ale budou na zápasy pravidelně jezdit, protože parahokeji se věnují teprve krátce a na ligu ještě výkonnost nemají," upřesňuje. Z Jihočechů se tak do sestavy Olomouce s největší pravděpodobností dostanou pouze dva parahokejisté - Daniel Kalina a Zdeněk Klíma. 

Česko - Norsko, čtvrtfinále MS v parahokeji 2019
Česko - Norsko, čtvrtfinále MS v parahokeji 2019 | Foto: Dalibor Sosna

Přes léto se českobudějovičtí parahokejisté připravovali společně s olomouckým týmem na soustředění v Lanžhotě. Doma v Českých Budějovicích pak probíhala suchá příprava. Klíma si také v dresu olomouckých Kohoutů zahrál na kvalitně obsazeném turnaji, který se konal na Hané. Olomoučtí skončili druzí, turnaj vyhrála pražská Sparta, před týmy z Polska a Rakouska.

"Pozitivní je, že se nám pro kluky podařily připravit kvalitní kanadské sledge, takže s vybavením není problém. Máme rovněž stálého partnera, který na naši činnost přispívá nemalou částkou. Horší je skutečnost, že se nám stále nedaří zajistit pravidelné tréninky na českobudějovickém zimáku," mrzí Klímu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy