reklama
 
 

Ve druhém kole florbalové ligy se představil neporažený mistr i Ostrava s posilami

25. 10. 2018 6:58
Ve Vyškově se potkalo pět týmů. Roli favorita potvrdili obhájci titulu, budějovičtí Štíři. Blýskl se za ně osmnáctiletý mladík Tomáš Jelínek. Klub z Ostravy poznal, že se dvěma polskými posilami může být silnější.

Vyškov - Druhé kolo florbalové ligy vozíčkářů do letošního boje o titul zapojilo další dva týmy. Štíři z Českých Budějovic hned ukázali, že se pokusí završit zlatý hattrick a potřetí v řadě ligu vyhrát. Pražské týmy SKV i Tatran Střešovice porazili 3:1. S Bulldogs Brno už si pak hladce poradili a zvítězili 9:0.

Se Štíry do Vyškova nepřijeli důležití hráči František Šindelář a Adam Šimonek. Nejspíš i proto se dostal do sestavy osmnáctiletý Tomáš Jelínek. A stal se klíčovým hráčem druhého kola. Ve třech utkáních nastřílel čtyři branky a na další čtyři přihrál. Stal se nejproduktivnějším hráčem úřadujícího mistra.

"Mám radost, že jsem dostal od trenérů tolik prostoru a je pro mě skvělý pocit, že jsem týmu pomohl osmi body. Zápasy s Tatranem a SKV jsou vždy vyrovnané," říká mladík, který za vozíčkáře Štírů hraje třetí sezónu. Více času na hřišti nasbíral už koncem minulé sezony, kde prokázal svůj potenciál, když se v jednom utkání trefil pětkrát. "I když zrovna nehraju, nevadí mi to. Jsem vždycky rád, že mohu na turnaje s ostatními jezdit a být tam s nimi," dodává Jelínek, který se podíval i na mezinárodní turnaj ve švédském Malmö.

Štíři drží svoji neporazitelnost už skoro dva roky. Naposled v lize prohráli na konci listopadu 2016. "Určitě nás tato neporazitelnost hodně těší, ale nechtěl bych to zakřiknout. Hrajeme proti velmi kvalitním týmům a hráčům a nikde není psáno, že titul obhájíme, natož že s nikým neprohrajeme," upozorňuje Tomáš Jelínek.

ABAK posílili Poláci

Úvodní tři ligová utkání sehráli i hráči z Ostravy. ABAK sice zdolal Buldoky z Brna 9:3, nestačil však na Střešovice (1:3) ani na SKV (1:2). Vyrovnaná utkání s aspiranty na nejvyšší příčky však ukázala, že až se ostravští sehrají, mohou do vývoje soutěže výrazněji promluvit.

Tabulka po 2. kole (tým/počet zápasů/body):

1.

SKV Praha ComAp Team

8

21

2.

Tatran Střešovice

7

12

3.

FBC Štíři České Budějovice

3

9

4.

BM&J New era

4

6

5.

FBC ABAK Ostrava

3

3

6.

Bulldogs Brno

7

3

7.

SKH METEOR Plzeň

4

0

Stálí hráči se musejí vzájemně sehrát s týmovými nováčky. Před sezónou do Ostravy přišli na hostování - polský útočník Marcin Batko a jeho krajan v obraně Paweł Łobodziński. "Polský tým se letos ligy neúčastní, ne všichni hráči mají čas dojíždět do Česka na turnaje. Marcin s Pawłem však měli zájem hrát, a tak jsme se s nimi domluvili," vysvětluje tahoun Ostravy Miroslav Večeřa.

Marcin Batko o sobě hned dal vědět a ukázal, proč se v posledních letech umisťoval v tabulkách kanadského bodování na nejvyšších příčkách. Zaznamenal šest branek a dvě asistence.

"Oba vnímám jako velké posily. Paweł nám skvěle doplní obrannou řadu," dodává Večeřa. "Musíme se navzájem sehrát. Trénovali jsme společně jen týden před druhým kolem. Výhledově bychom se ale chtěli scházet častěji. Věřím, že když si to sedne, můžeme letos dojít daleko."

Jazyková bariéra mezi sousedy není. "Já mluvím česky, oni odpovídají polsky. A více méně rozumíme tomu, co si chceme říct," říká s úsměvem Večeřa. Ten nasbíral - shodně jako jeho spoluhráč Batko - osm kanadských bodů za tři branky a pět nahrávek.

autor: David Nebor | 25. 10. 2018 6:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama