Výsledkově dominujeme, libuje si trenér Bříza. Sledge hokejisté ve Švédsku vládnou

18. 1. 2019 14:03
Přípravného turnaje sledge hokejistů v Östersundu se letos navzdory původním předpokladům účastní pouze tři týmy: Švédsko, Japonsko a Česká republika. Družstvo Číny se den před začátkem turnaje z blíže nespecifikovaných důvodů odhlásilo, čímž způsobilo organizátorům nemalé problémy s časovým rozpisem. Dohodlo se tedy, že mužstva se každé s každým utkají dvakrát.
Pavel Doležal
Pavel Doležal | Foto: Reuters

Čechům tento formát turnaje opravdu sedí. V prvním zápase nadělili populárního "bůra" domácím Švédům a ve druhém si poradili s výběrem Japonska v poměru 3:0. V odvetném utkání se Švédy sice domácí ze začátku drželi s českým týmem krok, ovšem svěřenci trenéra Jiřího Břízy díky povedené poslední třetině uštědřili soupeři debakl 6:1.

"Proti Švédsku jsme hráli už druhý zápas a čekal jsem, že se na nás lépe připraví. Tento předpoklad platil asi do poloviny zápasu, pak jsme je hlavně díky fyzičce přehráli," řekl jeden z tahounů českého týmu Michal Geier.

Dále také pochválil spoluhráče ze své formace za výkon v odvetném utkání. "Když budu mluvit za svou lajnu, tak já jsem s výkonem naší pětky spokojen. My už spolu hrajeme dlouho a dokážeme si vyhovět," sdělil jeden z nejproduktivnějších hráčů turnaje.

"Domácím také chyběl jejich rozdílový hráč, ten výsledek by jinak asi nebyl tak jednoznačný. Snažíme se do mužstva zapracovat i nové hráče, proto se do hry dostal i Míra Novotný," doplnil Geier.

Radost z výsledků a průběhu přípravného klání netajil ani trenér národního týmu Jiří Bříza. "S turnajem jsem zatím spokojený, protože výsledkově dominujeme," pochvaloval si.

Ve Švédsku sehrají Češi ještě odvetné utkání s Japonskem.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Češi zájezdy do Řecka nestornují, zajímají se o cenu testů na covid i odběrná místa

Čeští turisté, kteří mají koupené zájezdy do Řecka, je podle cestovních kanceláří a agentur nemají zájem kvůli povinnému testování na covid-19 stornovat. Zjišťují podrobnosti o odběrných místech nebo cenách testů. Většina cestovních kanceláří zatím oficiální vyjádření ke stávající situaci nezveřejnila. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nemají klienti v tomto případě nárok na bezplatné zrušení pobytu. Test na covid-19 si musejí hradit na vlastní náklady. Storno poplatky se řídí jednotlivými smlouvami o zájezdu.

Například CK Čedok ale zavedla v reakci na povinné testování akci - na nově zakoupené zájezdy s odjezdem od 17. srpna poskytuje slevu na testy na koronaviru 1500 korun na osobu. Řekla to mluvčí Čedoku Eva Němečková. Lidem, kteří mají zájezd do Řecka koupený Čedok, podle ní zaslal seznam odběrných míst. Čedok podle Němečkové každý týden do Řecka vypraví zhruba 2000 klientů.

Ani klienti cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nepožadují kvůli zavedení povinného testování zrušení svých zájezdů. Zajímají se o testování, mimo jiné, zda musí negativní test doložit i u dětí, řekla.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Tým záchranářů, který pomáhal v Bejrútu, se vrátil do Česka

Záchranářský tým, který minulý týden odletěl do Libanonu jako součást mezinárodní pomoci po výbuchu v Bejrútu, se v úterý vrátil do Česka. Odpoledne dosedlo na vojenské letiště v pražských Kbelích první z letadel, které přepravovalo tým českých hasičů a jejich vybavení. Druhé doletí později. V libanonské metropoli pomáhali záchranáři s hledáním lidí v troskách po výbuchu.

Hasiči nyní půjdou do čtrnáctidenní karantény kvůli pandemii nemoci covid-19.

Exploze v bejrútském přístavu si minulé úterý vyžádala nejméně 160 obětí na životech a na 6000 zraněných. Čtyři desítky českých specialistů byly vyslány na vyprošťování zavalených lidí minulou středu. Ve skupině byli i kynologové se psy, statik či lékař. Do pátrání po lidech byli nasazeni se zpožděním ve čtvrtek, a to kvůli průtahům ze strany libanonské armády. V pátrání po lidech v troskách pomáhaly vedle Čechů i další zahraniční týmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy