Tréninky přizpůsobujeme závodům. Musím si udržet formu na MS, říká Arnošt Petráček

sul
30. 7. 2019 15:53
Plavec Arnošt Petráček se během léta věnuje hlavně přípravě na vrchol sezony. Tím bude pro paralympijského vítěze z roku 2016 londýnské mistrovství světa. V září se tam osmadvacetiletý sportovec pokusí vyplavat mužskou kvótu pro paralympijské hry v Tokiu 2020.
Před odletem na MS do Mexika se Petráček zúčastnil finálového kola českého poháru Strahov Cup.
Před odletem na MS do Mexika se Petráček zúčastnil finálového kola českého poháru Strahov Cup. | Foto: Archiv Arnošta Petráčka

Mistrovství světa v Londýně se blíží. Jak se připravujete?

Sezona je v plném proudu a musím říct, že jsem velmi spokojený. Finišujeme třetí týdenní tréninkový kemp ve Strakonicích. Další soustředění nás čeká ve Znojmě, takže léto mám opravdu zaplněné.

Jaké jsou Vaše výsledky? Měsíc před světovým šampionátem…

Foto: Archiv Arnošta Petráčka

S časy na tréninku jsem velmi spokojený. Budu se snažit udržet je až do mistrovství světa. Skladbu přípravy proto přizpůsobuji aktuálnímu zdravotnímu stavu i současné situaci.

Jak vypadá takový tréninkový den na soustředění?

Na soustředění začínáme v devět ráno rozcvičením. Plavecký trénink je pak od půl desáté a trvá dvě hodiny. Potom si odpočineme a od 16 do 18 hodin máme odpolední trénink. Večer cvičím jógu.

Nabíráte fyzičku i jinak než v bazénu?

V letních měsících jezdím i na kole, to mi pomáhá.

Ve Vaší kategorii přibyli noví plavci. Vnímáte je jako konkurenci?

Vylepšuje se systém kvalifikací a jak říkáte, objevili se noví plavci. Já jsem za to velmi rád. Vnímám plavání jako kvalitní sport, který je ve světě čím dál víc oblíbený. Konkurence je opravdu veliká.

Kdo jsou aktuálně vaši největší soupeři?

Arnošt Petráček vylepšil v Německu světový rekord
Arnošt Petráček vylepšil v Německu světový rekord | Foto: Facebook Arnošta Petráčka

Řekl bych, že Cameron Leslie z Nového Zélandu, Estonec Topkin Matz a Rus Roman Ždanov.

Za rok budou paralympijské hry v Tokiu. Máte už splněné kvalifikační limity?

Mám vyplavané dva. Na mistrovství světa v Londýně se ještě budu snažit získat mužskou kvótu pro paralympijské hry. Věřím, že se to povede.

V Tokiu budete obhajovat zlatou medaili v disciplíně 50 metrů znak. Jak jste na tom teď?

V současné době se v této disciplíně pohybuji na třetím místě ve světovém žebříčku.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy