Trápení Bulldogs pokračuje. Po sedmi zápasech jsou stále bez bodu

sul
14. 11. 2019 8:33
Paraflorbalová liga má za sebou už tři hrací víkendy. Florbalisté tentokrát odehráli své zápasy v ostravské hale Sareza. Tam se nejlépe dařilo pražskému Tatranu Střešovice a polskému Wheel Wolf Sosnowiec. Ze čtyř zápasů si oba týmy připsaly tři vítězství. Naopak bez bodu stále zůstávají brněnští Bulldogs. Ti měli hned v prvním kole přestávku, v dalších dvou se jim ale stále nepodařilo zvítězit.
Zuzana Přibilová
Zuzana Přibilová | Foto: Jan Herman

Tatran Střešovice vynechal druhé kolo ve Vyškově a do bojů o play off se znovu vrátil v Ostravě. V sobotních zápasech nejprve hráči z pražského celku porazili aktuálního lídra tabulky Wheel Wolf Sosnowiec 6:3. Poté ale nestačili na Vikingy z Mostu a podlehli jim 1:2.

Zuzana Přibilová je na vozíku 13 let. Florbalu se dlouhu dobu bránila, ale pak nakonec propadla hře s plastovým míčkem a hokejkou.
Zuzana Přibilová je na vozíku 13 let. Florbalu se dlouhu dobu bránila, ale pak nakonec propadla hře s plastovým míčkem a hokejkou. | Foto: Tomáš Devera

"Bylo pro nás nepříjemné, když jsme na konci první třetiny prohrávali už o dva góly. Takto jsme si vstup do zápasu samozřejmě nepředstavovali," hodnotí průběh utkání hráčka Tatranu Zuzana Přibilová. Také zmiňuje, že pražskému celku chyběli tři hráči základní sestavy, což je hodně limitovalo. "Zdeněk Krupička a Michal Vápenka se nemohli omluvit ze svých parahokejových povinností, a navíc nám na poslední chvíli onemocněl obránce Martin Němec," vysvětluje Přibilová. "Na druhé straně Vikings Most zahráli dobře, byli rychlí a mají skvělého brankáře," dodává.

Druhý hrací den si Tatran do tabulky připsal ještě šest bodů. Postupně porazil celek z Brna i domácí tým FBC ABAK Ostrava. Aktuálně je v žebříčku na třetím místě za druhým SKV Praha CompAp Team a prvním polským týmem Wheel Wolf Sosnowiec. "Rozhodně jsme spokojení s výkonem, který jsme v Ostravě podali. Další ligové kolo nás čeká už za měsíc v Českých Budějovicích. Cílem je jednoznačně oplatit porážku SKV Praha ComAp Teamu z prvního kola a znovu potvrdit vítězství nad Ostravou," plánuje Přibilová.

Všechny tři hrací víkendy zatím jako jediní absolvovali hráči z Polska a z Plzně. A právě polský Sosnowiec má po třetím kole v Ostravě odehraných jedenáct zápasů, na konce celkem dvacet bodů a je v čele průběžné tabulky. V Ostravě hned na úvod turnaje Poláci zaváhali s Tatranem, další tři zápasy proti SKH METEOR Plzeň, FBC ABAK Ostrava a Vikings Most ale vyhráli.

Po třech odehraných kolech zůstávají na hranici postupu do play off Brno a Plzeň. Bulldogs se v lize prozatím trápí a po sedmi zápasech má na svém kontě stále nula bodů. "Každou sezonu máme bohužel problém na prvních ligových kolech. S týmem se sehráváme a naše výkony se zlepšují až v průběhu sezony," vysvětluje trenér Brna Ondřej Holík.

Tabulka paraflorbalové ligy po 3. kole:

TÝM

ZÁPASY

BODY

1.

Wheel Wolf Sosnowiec

11

20

2.

SKV Praha ComAp Team

7

17

3.

Tatran Střešovice

7

16

4.

FBC ABAK Ostrava

7

13

5.

FBC Štíři České Budějovice

6

12

6.

VIkings Most

7

9

7.

SKH METEOR Plzeň

10

6

8.

Bulldogs Brno

7

0

Zároveň Holík dodává, že tým do Ostravy odjel v oslabené sestavě a pouze s šesti hráči. "Musím ale říct, že všechny tři utkání byly nesrovnatelně lepší jako ty ve Vyškově a za to musím kluky pochválit. Nejvíc nás mrzí prohra s Plzní. Zápasy jsou vždy zdravě vyhecované".

Na předposledním místě zůstávají florbalisté z Plzně. Těm se podařilo z celkem deseti zápasů zvítězit pouze dvakrát a v tabulce mají aktuálně šest bodů.

Příští ligové kolo se odehraje 7. - 8. prosince v Českých Budějovicích. Po pauze se do ligy opět vrátí právě České Budějovice a SKV Praha CompAp Team. Hrací víkend tentokrát vynechají hráči Wheel Wolf Sosnowiec a SKH METEOR Plzeň.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli Fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy