reklama
 
 

Titul Powerchair Hockey ligy obhájili Jaguars Praha

7. 6. 2018 8:33
Česká Powerchair Hockey liga vyvrcholila na pražském Třebešíně, kde se utkaly čtyři celky. Titul obhájil tým Jaguars Praha, který ve finále pokořil Indians Plzeň. V souboji o třetí místo porazili New Cavaliers Praha pražského soupeře Red Dragons. Ještě předtím se navíc představila česká reprezentace ve švýcarském Curychu. Šlo po dvou letech o první zahraniční turnaj.

Praha - Systém České Powerchair Hockey ligy je rozdělen na dvě části - na podzimní a jarní. Každá se skládá ze dvou kol a je pořádaná pokaždé jiným týmem. Na jarní část navázalo finále play off na pražském Třebešíně, které organizovala Česká federace Powerchair Hockey ligy.

O medailové příčky mezi sebou soupeřila čtveřice týmů, převážně zastoupena celky z Prahy a jedním z Plzně. Letošní sezónou suverénně proplouval celek Jaguars Praha, který nakonec dokráčel k obhajobě titulu po finále s Indians Plzeň. Mezi hlavní tváře vítězů patřil Stanislav Cimpa a Denis Goll.

Třetí příčku obsadil tým New Cavaliers Praha, který se v základní části musel během dvou kol obejít bez klíčového hráče a nenavázal na loňskou účast ve finále. Na čtvrtém místě se umístili Red Dragons Praha, které ale tvoří několik nováčků. Složení ligy zůstane pro další rok nejspíše stejné, sehnat totiž dostatek hráčů a pravidelně trénovat není vůbec jednoduché.

"Aby se tým dostal do ligy, měl by ideálně už stabilně fungovat a k tomu je potřeba několik nadšených lidí z konkrétního místa. A přece jen aktivních vozíčkářů, kteří splňují podmínky pravidel našeho sportu není v jednotlivých městech tolik. Dále je také potřeba sehnat nějaké sponzory a zajistit organizaci," říká Václav Uher, člen New Cavaliers, a také představitel České federace Powerchair Hockey ligy. "Měli jsme nějaké náznaky z Brna, ale zatím to nijak nedopadlo," dodává.

Reprezentace si zahrála v Curychu

Před finále oblékli někteří hráči  reprezentační dres a po delší době se podívali na zahraniční turnaj. Prestižní turnaj ve švýcarském Curychu byl pro českou reprezentaci první zahraniční akcí po dvou letech od znovuobnovení.

Loni  usilovali hráči o pořadatelství mistrovství světa, v jejich snaze je ale předstihla Itálie. "Pokud bychom pořadatelství získali, tak by se česká reprezentace mohla zúčastnit jakýchkoliv kvalifikačních bojů, jako pořadatel turnaje," říká Václav Uher, proč se reprezentace zúčastnila klubového mezinárodního turnaje. "Cílem bylo, si po dvou letech trénování také zahrát s jinými týmy a nabrat novou motivaci a zkušenosti do dalších let," shrnuje Václav Uher.

Tým, který se skládal z hráčů a hráček Jaguars Praha a Indians Plzeň, vedla trenérka Andrea Kuncová Kolátková. V těžké konkurenci nakonec obsadil poslední, desátou příčku. 

V konkurenci devíti dalších týmů okusila česká reprezentace především rychlejší hru oproti domácí soutěži. První místo získal tým Black Knights Dreiech, mistr německé ligy. Z českých klubových zástupců se naposledy zúčastnil celek Jaguars Praha před dvěma lety.

Celý turnaj také zdobila výborná organizace. Do další práce tak reprezentace nasbírala řadu cenných zkušeností. Český výběr čeká další měření sil s mezinárodními soupeři v příštím roce, kdy je na programu kvalifikační turnaj na mistrovství Evropy.

Česká Powerchair Hockey liga začne novou sezónu opět na podzim.

autor: Ondřej Sluka | 7. 6. 2018 8:33

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama