Tereza Kmochová je znovu zlatá, její čas stačil i na všechny mužské závodníky

Veronika Macková
18. 3. 2017 10:08
Na mistrovství světa neslyšících lyžařů v alpském lyžování porazila Tereza Kmochová v obřím slalomu svou největší soupeřku Jelenu Jakovišinovou z Ruska a znovu vystoupala na nejvyšší stupínek.
Foto: Archiv Terezy Kmochové

Innerkrems - Už to vypadalo, že se bude muset česká neslyšící lyžařka Tereza Kmochová spokojit s dobou stříbrnou. Jelena Jakovišinová se poprvé účastnila závodů neslyšících a ukázala že patří k nejlepším.

Trenérem české nejlepší handicapované lyžařky je její maminka a o servis lyží se stará její otec.
Trenérem české nejlepší handicapované lyžařky je její maminka a o servis lyží se stará její otec. | Foto: Archiv Terezy Kmochové

Startovala na paralympijských hrách v Soči, zvítězila na univerziádě a na mistrovství světa neslyšících sbírala jedno zlato za druhým. Až v obřím slalomu ji dokázala z trůnu pro nejlepší ženu letošního šampionátu sesadit Tereza Kmochová. 

Skvělými jízdami v obou kolech vyhrála nad Ruskou v součtu časů o 54 setin sekundy. Tento čas byl nejlepší i mezi neslyšícími muži.

V obřím slalomu byla nejrychlejší lyžařkou - v součtu časů porazila i své mužské kolegy.
V obřím slalomu byla nejrychlejší lyžařkou - v součtu časů porazila i své mužské kolegy. | Foto: Archiv Terezy Kmochové
 

Právě se děje

před 54 minutami

Německá policie vyšetřuje motiv řidiče, který najel do průvodu. V nemocnici zůstává 35 lidí

Po incidentu, při kterém v pondělí 29letý Němec najel autem do masopustního průvodu v hesenském Volkmarsenu, zůstává 35 lidí v nemocnici. Dalších 17 bylo ošetřeno ambulantně. Na Twitteru to uvedla hesenská policie, podle níž je mezi zraněnými také 18 dětí.

Řidič do průvodu vjel kolem 14:45, když předtím podle německých médií objel policejní zátarasy. Muž, který se podle listu Bild jmenuje Maurice P. a také pochází z této zhruba sedmitisícové obce, utrpěl při činu poranění hlavy. Proč do průvodu najel, stále není zřejmé. Policie hovoří o tom, že tak učinil záměrně, zároveň ale nemá indicie, že by šlo o politicky motivovaný trestný čin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německá ekonomika ve čtvrtletí stagnovala, potvrdili statistici

Hrubý domácí produkt Německa ve čtvrtém čtvrtletí po růstu o 0,1 procenta v předchozím kvartálu podle očekávání stagnoval. Ve své konečné zprávě to v úterý uvedl spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje. Hlavní podíl měl na výsledku pokles vývozu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy