Tereza Kmochová je znovu zlatá, její čas stačil i na všechny mužské závodníky

Veronika Macková
18. 3. 2017 10:08
Na mistrovství světa neslyšících lyžařů v alpském lyžování porazila Tereza Kmochová v obřím slalomu svou největší soupeřku Jelenu Jakovišinovou z Ruska a znovu vystoupala na nejvyšší stupínek.
Foto: Archiv Terezy Kmochové

Innerkrems - Už to vypadalo, že se bude muset česká neslyšící lyžařka Tereza Kmochová spokojit s dobou stříbrnou. Jelena Jakovišinová se poprvé účastnila závodů neslyšících a ukázala že patří k nejlepším.

Trenérem české nejlepší handicapované lyžařky je její maminka a o servis lyží se stará její otec.
Trenérem české nejlepší handicapované lyžařky je její maminka a o servis lyží se stará její otec. | Foto: Archiv Terezy Kmochové

Startovala na paralympijských hrách v Soči, zvítězila na univerziádě a na mistrovství světa neslyšících sbírala jedno zlato za druhým. Až v obřím slalomu ji dokázala z trůnu pro nejlepší ženu letošního šampionátu sesadit Tereza Kmochová. 

Skvělými jízdami v obou kolech vyhrála nad Ruskou v součtu časů o 54 setin sekundy. Tento čas byl nejlepší i mezi neslyšícími muži.

V obřím slalomu byla nejrychlejší lyžařkou - v součtu časů porazila i své mužské kolegy.
V obřím slalomu byla nejrychlejší lyžařkou - v součtu časů porazila i své mužské kolegy. | Foto: Archiv Terezy Kmochové
 

Právě se děje

před 34 minutami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 1 hodinou

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy