reklama
 
 

Štíři ve Švédsku vybojovali stříbro. Porazili i reprezentaci Nizozemska

14. 2. 2017
Proti podstatně silnější konkurenci obhajovali českobudějovičtí florbalisté na vozíku zlaté medaile z předchozího ročníku turnaje Malmö Open. To se nakonec nepovedlo, protože ve finále podlehli rivalovi Nacka HI. I tak ale slaví český florbal velký úspěch.

České Budějovice - Tři švédské, dva nizozemské a jeden český tým. Tak vypadalo složení florbalové turnaje, který se uskutečnil minulý týden na jihu Švédska. V těžké konkurenci český florbal potvrdil, že právem patří mezi evropskou špičku, když českobudějovičtí Štíři obsadili druhou celkově příčku.

Český zástupce jel na turnaj jako obhájce zlata a většinu svých soupeřů znal. "Holandské týmy jsme znali oba dva. Nacku samozřejmě taky, protože jsme s ní minule hráli finále a Göteborg už jsme také potkali," sdělil kapitán týmu František Šindelář. I přestože tomu některé výsledky neodpovídaly, hráči se na každý zápas snažili soustředit stejně.

Vyrovnané semifinále, repríza finále

Hned v prvním utkání je otestovala reprezentace Nizozemska, o jejímž vítězství rozhodla jediná branka. V dalším zápase si štíři poradili s holandským výběrem do dvaadvaceti let a přehráli ho 7:1. Poté následoval test v podobě prvního střetnutí s rivalem Nacka HI, který český zástupce zvládl a vyhrál 1:0. Základní část uzavřela remíza z Göteborgem a sedmigólové vítězství nad týmem Umeå.

V semifinále narazil český celek na reprezentaci Nizozemska. "Byl to hodně vyrovnaný soupeř. Hráli rychle a agresivně. Mají zajímavý styl florbalu, protože používají krátké hokejky, a tak mají mimo jiné velmi dobré zpracování," popsal František Šindelář. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, které jeho tým zvládl. "Vyzdvihl bych hlavně našeho brankáře Jiřího Němce, který byl jako vždy fantastický," dodal Šindelář.

Finále z loňského ročníku se tak opakovalo a proti štírům se opět postavil tým Nacka HI. "První polovina byla lepší pro nás, ale druhá se povedla soupeři. Na co sáhli, to proměnili. Dali rychlý gól na 3:2, my pak neproměnili šanci, dostali jsme na 4:2 a tam se to asi zlomilo," popsal průběh utkání Šindelář. Zápas nakonec skončil 6:2.

Český florbal patří mezi evropskou elitu

Stříbrné medaile tak potvrzují, že český florbal na vozíku patří mezi naprostou špičku. "Zklamaní rozhodně nejsme. Je to neskutečný úspěch, už jen vítězství nad Holandskem s týmem z ligy je skvělé. Český florbal má na mezinárodní scéně velké jméno. I na turnaji jsme to pociťovali," shrnul Šindelář.

Výsledky

Základní skupina

Nizozemsko - FBC Štíři 1:0

FBC Štíři - Nizozemsko U22 7:1

FBC Štíři - Nacka HI 1:0

FBC Štíři - Göteborg 1:1

Umeå - FBC Štíři 0:7

Semifinále

Nizozemsko - FBC Štíři 1:2sn

Finále

Nacka HI - FBC Štíři 6:2

S organizací byl celek z Českých Budějovic naprosto spokojený. Hráči měli i čas na to, aby podpořili své sledge hokejové krajany ze Zlína, kteří si z Malmö odvezli zlaté medaile.

autor: | 14. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama