Pardubice opět táhla německá posila, která zařídila pět gólů. Nejhorší zápas sezony, lamentují Vary

Veronika Skalecká
6. 2. 2017 10:32
O víkendu odstartovalo play off České sledge hokejové ligy. Důležitou úvodní výhru si připsaly Pardubice, které porazily Karlovy Vary 5:0. Série pokračuje 18. února.

Pardubice - Drtivým vítězstvím 5:0 nad Karlovými Vary zahájili sledge hokejisté Pardubic semifinálovou sérii české nejvyšší soutěže. Od finále je tak dělí pouze jediná výhra, kterou mohou vybojovat 18. února na ledě soupeře.

Pardubičtí sledge hokejisté první zápas play-off zvládli. Doma porazili Karlovy Vary 5:0 a jsou krok od postupu do finále. | Foto: M. Štěpják

"Myslím si, že jsme odehráli nejhorší zápas sezóny. Škoda jen, že jsme si to vybrali zrovna v play off," lamentoval po zápase místopředseda karlovarských "žraloků" Jan Chlubna.

Německá posila se podílela na všech gólech

Na začátku zápasu se oba celky pustily s vervou do prvního boje o postup do finále. Prvním střelcem série se už v deváté minutě stal pardubický Bernhard Hering, hlavní strůjce pardubického úspěchu. Na konci první třetiny dvakrát zacinkaly puky o tyčky domácí branky, karlovarským hráčům však štěstí nepřálo, pardubičtí sledge hokejisté si jednogólový náskok udrželi do konce třetiny.

Ve druhém dějství Pardubice postupně stupňovaly tlak. Na branku se čekalo do 23. minuty, kdy šanci využil Pavel Kubeš a zvýšil vedení domácích na dvoubrankový náskok. V závěrečné třetině už mustangové takřka nedali žralokům šanci. V 31. minutě dal svůj druhý gól v zápase Pavel Kubeš, další dvě branky vstřelil Hering.

Pardubickým se angažmá tohoto německého hráče mimořádně vyplácí, Hering se podílel na všech gólech sobotního zápasu (3+2), stejně tak jako na všech předešlých brankách ve vzájemných zápasech.

Brankář Varů se mohl v brance rozkrájet

"Důstojnou roli jsme hráli především v první třetině, kdy jsme dali dvě tyčky, ve druhé třetině pak ještě jednu. Nehráli jsme tedy špatně od začátku. Rozhodující pak byl gól, který jsme dostali v první minutě třetí třetiny, to jsme odešli i psychicky. Jediný, koho bych chtěl vyzdvihnout, je náš brankář, který se mohl v brance rozkrájet, když na něj byl zejména v té třetí třetiny vyvíjen velký tlak,“ zhodnotil zápas karlovarský Chlubna.

Hráči Karlových Varů se budou muset ve druhém měření sil hodně snažit. Druhá prohra by znamenala konec nadějí na pohár pro vítěze. | Foto: M. Štěpják

"Šance byly na obou stranách. My jsme měli i trochu štěstí, když to tam Karlovým Varům třikrát, čtyřikrát zacinkalo. Ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Od začátku jsme je dost tlačili,“ chválil si naopak utkání Pavel Kubeš, předseda Mustangů a autor dvou branek. "Chtěl bych také moc poděkovat fanklubu, lidi přišli a fandili,“ dodal.

Série hraná na dvě výhry pokračuje 18. února v Ostrově u Karlových Varů, případný rozhodující zápas se odehraje o den později.