reklama
 
 

Sezona snů pokračuje. Pardubice po Eurolize vyhrály i Středoevropský pohár

3. 4. 2017 9:39
Pardubičtí basketbalisté na vozíku krátce po triumfu v Eurolize oslavují další úspěch. V sobotním finále Středoevropského poháru si bez problémů poradili s oběma polskými celky. Dalšímu českému zástupci z Brna se finále příliš nepovedlo, HOBIT obsadil čtvrté místo.

Pardubice - Takový scénář si ani samotní hráči nepředstavovali. Tým WBS Pardubice pokračuje ve skvělé sezoně a slaví titul mistra Středoevropského poháru. Hráči si pro něj v sobotním finále soutěže došli celkem snadno.

Hned v prvním utkání Východočeši přehráli KSS Mustang Konin 75:45. Opakovalo se tak finále z loňského ročníku, kde se proti domácím Pardubicím postavil celek KS PACTUM Scyzory Kielce. Ten v sobotním semifinále porazil SK HOBIT Brno 59:35.

Utkání stejně jako semifinále nenabídlo příliš dramatický zápas. "Soupeř zápas nezačal ideálně. Překvapilo nás to. Rychle jsme si vybudovali náskok, který jsme kontrolovali až do konce," shrnul finále hrající trenér Jaroslav Menc. Jeho tým nakonec zvítězil poměrem 66:49.

I přes to, že jsou pardubičtí ve formě, nepočítal nikdo s tak snadným průběhem. Bilance s oběma polskými soupeři totiž letos vyznívala lépe právě pro Konin a Kielce. "Nečekali jsme to. Celou sezonu říkáme, že cíl je Euroliga. Tohle je nad očekávání," svěřil se po finále Jaroslav Menc. K dominanci v obou zápasech přispěla hlavně kompletní sestava.

Nejúspěšnější sezona v historii

Nyní čeká tým WBS Pardubice další kolo Rakouské ligy a potom cesta do Španělska za Challenge Cupem. "Všechno navíc teď bude skvělé. V Rakouské lize bychom rádi zabojovali o druhé místo. Opět to ale bude záležet na tom, v jaké sestavě se sejdeme. Tohle je nejúspěšnější sezona v historii klubu," doplnil Menc.

Kvalitní utkání sehráli letos i basketbalisté brněnského HOBITu. Ve finále však bohužel nevyhráli ani jedno utkání, což znamenalo poslední čtvrté místo. Na prohrách 58:35 ze semifinále a 68:22 z boje o třetí místo se projevila neúčast kapitána Adama Erbena a dalších hráčů.

Pro druhého českého zástupce v soutěži je tak výsledek zklamáním. I přesto mohou být hráči na své představení pyšní. "Celkově jsme spokojení, odehráli jsme kvalitní utkání. Přišli noví hráči, pomohl nám i příchod Adama Erbena. Hlavu nevěšíme," sdělila vedoucí týmu, Hana Valová.

Soutěž se možná rozšíří

Skvělé výsledky na mezinárodní scéně přináší pozitivní dopad na samotný basketbal na vozíku. "Je to skvělá reklama. Víc se o sportu hovoří, což může pomoct při shánění nových tváří nebo při sbírání financí na mezinárodní akce," konstatoval Jaroslav Menc.

V příštím roce by se Středoevropský pohár mohl rozšířit o nového účastníka. "Všichni se chtějí příští rok zúčastnit znovu. Možná se do soutěže zapojí další polský klub, oslovit chceme i další týmy z Polska a Maďarska," uzavřela Hana Valová, předsedkyně České asociace basketbalu na vozíku.

Výsledky

Semifinále: KS PACTUM Scyzory Kielce - SK HOBIT Brno 58:35, WBS Pardubice - KSS Mustang Konin 75:45

O třetí místo: SK HOBIT Brno -  KSS Mustang Konin 22:68

Finále: WBS Pardubice - KS PACTUM Scyzory Kielce 66:49

Konečné pořadí Středoevropského poháru 2016/2017:

1.místo - WBS Pardubice
2.místo - KS PACTUM Scyzory Kielce
3.místo - KSS Mustang Konin
4.místo - SK HOBIT Brno
5.místo - Maďarsko

autor: Jakub Bartoš | 3. 4. 2017 9:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama