Šestnácté vítězství v řadě se nekonalo, Kmochová dojela druhá

Veronika Macková
14. 3. 2017 14:12
Tereza Kmochová neměla zatím na velkých akcích pro neslyšící lyžařky konkurenci. Nyní ale vítěznou sérii na 16 závodů s nejcennějším kovem nerozšířila. Na mistrovství světa neslyšících sportovců v rakouském Innerkrems dojela ve sjezdu stříbrná a druhé místo pak zopakovala i v Super G.
kmochová na lyžích
kmochová na lyžích | Foto: Jan Malý/ČPV

Innerkrems - Sjezd nepatří mezi nejoblíbenější disciplíny Terezy Kmochové, přesto česká lyžařka vládla do této chvíle ve všech závodech, která na deaflympiádách a mistrovstvích světa odjela. Její vítězná série trvala patnáct závodů. V tom šestnáctém v pondělí večer nevyhrála, ale dokázala získat stříbrnou medaili  a dnes svou sbírku rozšířila a znovu z toho bylo stříbro.

V obou případech se přemožitelkou české hvězdy stala ruská lyžařka Jelena Jakovišinová. Účastnice olympijských her v Soči a vítězka univerziády poprvé startuje na mistrovství světa neslyšících sportovců a ve své úvodní disciplíně zajela o 38 setin sekundy rychlejší čas než Češka. V Super G zaostala Tereza Kmochová o 0,78 setin.

Královskou disciplínu v mužské kategorii ovládl Švýcar Philipp Steiner, který se právě na mistrovství světa loučí se svou lyžařskou kariérou. Ve výsledkové listině se neztratili ani Češi. Jiří Hartig dojel devátý a mezi juniory bral stříbro, v Super G si své postavení ještě vylepšil. Na krk si v této kategorii pověsil zlaou medaili. V juniorkách se dařilo Marcele Procházkové, která vybojovala druhou příčku.

 

Právě se děje

Další zprávy