reklama
 
 

Rusové nejspíš přijdou také o paralympiádu v Koreji, nesmí na start kvalifikačních závodů

31. 1. 2017
Tvrdý postup vůči ruským paralympionikům kvůli státem organizovanému dopingu pokračuje, nesmí se účastnit kvalifikace na zimní olympiádu 2018 v Pchjongčchangu.

Moskva - Mezinárodní paralympijský výbor (MPV) odmítl žádost Ruska, aby byli jeho sportovci připuštění do kvalifikačních bojů o zimní paralympijské hry, které příští rok hostí korejský Pchjongčchang. Uvedly to stránky televize Russia Today.

Rusko bylo kvůli státem organizovanému dopingu vyloučeno už z loňských paralympijských her v Riu de Janeirou a tento zákaz stále platí.

Podle komuniké MPV jednal jeho výkonný výbor o žádosti ruského národního výboru na víkendovém zasedání v Bonnu a zamítl ji. Už dříve Rusové nabídli "jasné garance", že všichni ruští účastníci kvalifikačních bojů budou "čistí". Přitom dál odmítají nařčení, že v minulosti se sportovcům nedovolené látky podávaly pomocí centrálně řízeného systémy.

Veškeré tyto záruky jsou ale pro nejvyšší orgány světového paralympijského sportu nedostačující stejně jako souhlas Rusů s další spoluprací s mezinárodními antidopingovými organizacemi.

"Prostě řekli na náš návrh 'ne'," uvedl Vladimir Lukin, šéf Ruského paralympijského výboru. "Nevyslovení souhlasu s účastí v kvalifikaci staví hrozivé překážky pro účast Ruska v 2018 zimních paralympijských her v Jižní Koreji," dodal.

Pro ruské sportovce není rozhodnutí Mezinárodního paralympijského výboru překvapením. "Budem trénovat navzdory všem překážkám," řekl Roman Peťuškov, držitel osmi zlatých paralympijských medailí z Vancouveru a Soči.

autor: Sport | 31. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama