Ragbisté z Prague Robots dále vládnou národní lize

David Nebor
23. 5. 2017 14:50
Česká národní liga v ragby vozíčkářů má za sebou druhé kolo. V tabulce se však týmy umístily podle scénáře z toho prvního. O překvapení se postaral pouze nováček soutěže Captains, který nečekaně potrápil favorita – Prague Robots, který nadále vládne národní lize.
Favorit potvrzuje očekávání. V Kladně vyhrál celek Prague Robots všechna tři utkání. | Foto: Jiří Pleško

Kladno - Česká liga v ragby na vozíku pokračovala turnajem na Kladně. Podle očekávání zvítězili, stejně jako v prvním kole, Prague Robots. Špatně si ale nevedl ani nováček z Nového města nad Metují - tým Captains, který dostal zápas s pražským celkem až do prodloužení.

Své představení zahájil celek Prague Robots proti týmu Ostrava Lions. "Ten zápas byl náročný a plný chyb na obou stranách. Záleželo na tom, kdo jich udělá méně," komentoval úvodní utkání Jaroslav Filsák. Jeho Roboti nakonec dotáhli zápas do vítězného konce, po výsledku 49:45.

Favorita soutěže však ve druhém utkání zaskočil tým z Nového Města nad Metují - Captains. O vítězství pražského celku zde rozhodlo až prodloužení. "Opravdu nás překvapili. Vždyť v prvním kole jsme je celkem jasně přehráli, teď nás ale rozebrali," vysvětluje Filsák. Robots se ale vyhecovali a prodloužení zvládli lépe, když vyhráli 48:45. V posledním duelu proti Sitting Eagles se Pražané od začátku ujali vedení, které si pohlídali, ale i zde to bylo hodně těsné. Zápas skončil výsledkem 45:42 pro Prague Robots.

Druhé místo zůstalo zmiňovaným Sitting Eagles. Domácí zvládli utkání s Lions, ač bylo vyrovnané a ani jeden z týmů nedominoval. I Eagles potrápil nováček -Captains. "Až do poslední čtvrtiny jsme s nimi hráli vyrovnaně. Ale nakonec jsme o několik gólů vyhráli," přibližuje průběh utkání hráč Eagles a prezident Českého ragbyového svazu vozíčkářů David Lukeš.

Captains mohou začít vyhrávat

Nový účastník ligy podlehl i ostravským Lions, kteří si z Kladna odvezli třetí místo. "Šli jsme do toho zápasu s vírou ve vítězství. Předvedená hra byla dobrá. Bohužel jsme se však dopustili zbytečných chyb, které zápas rozhodly v náš neprospěch," neskrýval zklamání Aleš Kisý, hráč Captains. Tabulkové pořadí bylo tedy identické s prvním kolem, které se odehrálo na začátku dubna v Praze.

Prague Robots přišli pouze o jeden bod. Nováčka Captains porazili až v prodloužení. | Foto: Kateřina Šturmová

Přesto byl však výkon Captains překvapením a možná i signálem, že nezůstane ligovým "otloukánkem". "Myslím, že jsme se od prvního kola o něco zlepšili," pochvaluje si Kisý. "Naše tréninky jsou postavené hlavně na souhře. Ještě je sice nedokážeme v zápase zúročit stoprocentně, ale pokud budeme v naší práci pokračovat, brzy budeme konkurenceschopní," dodává.

"Na ‚kapitánech‘ byl vidět skutečný pokrok, byli sehranější než v prvním kole. Mají kvalitně nastavené tréninky a je dost možné, že zanedlouho začnou vyhrávat," míní Lukeš o ligovém konkurentovi. Třetí kolo národní ligy bude hostit Ostrava. Odehraje se v polovině září.