Pražské derby ovládli florbalisté z SKV ComAp Teamu a dál vedou tabulku ligy

sul
29. 1. 2020 8:05
Pražské derby, dvanáctigólová nálož a potvrzení současného lídra tabulky. Takové bylo páté kolo české ligy florbalistů na vozíku. Pořádající oddíl, tedy Tatran Střešovice, třikrát zvítězil a nestačil pouze na pražské rivaly z SKV Praha ComAp Team. A právě SKV se díky třem výhrám udrželo v čele tabulky. Aktuálně vede o sedm bodů právě před Tatranem.
František Synek, hráč SKV Praha ComAp Team
František Synek, hráč SKV Praha ComAp Team | Foto: Zlata Vostrá

Zápas dvou aktuálně nejlepších týmů ligy byl na programu v neděli. Nejprve se po gólu Zdeňka Krupičky dostal do vedení Tatran. Hráči SKV ale vstřelili dva rychlé góly za sebou a vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. "Proti takovému týmu má člověk z gólu radost. Jsme rivalové. Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel jsme si to prohráli vlastními chybami," hodnotil utkání úspěšný střelec Zdeněk Krupička. "Byl to vyhrocený zápas, člověk se do toho snaží dát co nejvíc, ale ty chybičky se prostě dějí," dodává.

Se svým soupeřem souhlasil i František Synek z SKV: "My s Tatranem hrajeme vždycky na nože. Je to pražské derby." Zároveň ale říká, že je rád, že se týmu podařilo utkání otočit. "Prohrávali jsme 0:1, ale ještě bylo spoustu času. Chtěli jsme hrát svoji hru a naštěstí se nám to podařilo. Dali jsme dva rychlé góly po sobě. Zápas jsme otočili a já jsem spokojený," říká Synek. Ani jeden z týmů už žádný gól nepřidal a zápas skončil výsledkem 2:1.

Kromě této prohry to byl pro Tatran úspěšný víkend. Pražský celek porazil Vikingy z Mostu, polský tým Wheel Wolf Sosnowiec a Meteoru z Plzně vstřelil dokonce dvanáct branek.

Zdeněk Krupička ani v pádu nezabránil vstřelení branky a zpytuje své svědomí, co mohl udělat lépe.
Zdeněk Krupička ani v pádu nezabránil vstřelení branky a zpytuje své svědomí, co mohl udělat lépe. | Foto: Tomáš Binter

Padesátiprocentní úspěšnost o víkendu zaznamenali aktuálně šestí hráči z Mostu. Vikingům se podařilo porazit polský Sosnowiec a Ostravu. Oba týmu jsou přitom v tabulce před nimi. Hlavně zápas s Ostravou byl hodně vyrovnaný, ale nakonec Vikingové vyhráli 3:2.

"Rozdílovým hráčem byl dneska Miroslav Štybar, který měl opravdu střeleckou formu. My jsme mu to tam házeli a on to dával do brány," chválí svého spoluhráče Radek Žižka z Mostu. A kromě výhry nad Ostravou má radost i z dosavadního průběhu ligy. "Jsme nad očekávání spokojení. Počítali jsem s nějakými 15 body a ty už máme. Zajišťují nám účast v play off," vysvětluje. "Celkově je ta liga hodně vyrovnaná," dodává.

S tím souhlasí i František Synek z SKV. "Myslím si, že se týmy hodně srovnaly. Vrátili se Poláci a ti hodně zamíchali tabulkou. Díval jsem se i na jiné týmy, které mají nové hráče. Budeme muset sledovat, co umí, jak hrají a uvidíme."

Pátého kola se nezúčastnily týmy z Brna a z Českých Budějovic. Ty se do soutěže ale znovu zapojí přibližně za měsíc. Další hrací víkend je na programu na přelomu února a března v Mostu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy