Pražské derby ovládli florbalisté z SKV ComAp Teamu a dál vedou tabulku ligy

sul
29. 1. 2020 8:05
Pražské derby, dvanáctigólová nálož a potvrzení současného lídra tabulky. Takové bylo páté kolo české ligy florbalistů na vozíku. Pořádající oddíl, tedy Tatran Střešovice, třikrát zvítězil a nestačil pouze na pražské rivaly z SKV Praha ComAp Team. A právě SKV se díky třem výhrám udrželo v čele tabulky. Aktuálně vede o sedm bodů právě před Tatranem.
František Synek, hráč SKV Praha ComAp Team
František Synek, hráč SKV Praha ComAp Team | Foto: Zlata Vostrá

Zápas dvou aktuálně nejlepších týmů ligy byl na programu v neděli. Nejprve se po gólu Zdeňka Krupičky dostal do vedení Tatran. Hráči SKV ale vstřelili dva rychlé góly za sebou a vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. "Proti takovému týmu má člověk z gólu radost. Jsme rivalové. Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel jsme si to prohráli vlastními chybami," hodnotil utkání úspěšný střelec Zdeněk Krupička. "Byl to vyhrocený zápas, člověk se do toho snaží dát co nejvíc, ale ty chybičky se prostě dějí," dodává.

Se svým soupeřem souhlasil i František Synek z SKV: "My s Tatranem hrajeme vždycky na nože. Je to pražské derby." Zároveň ale říká, že je rád, že se týmu podařilo utkání otočit. "Prohrávali jsme 0:1, ale ještě bylo spoustu času. Chtěli jsme hrát svoji hru a naštěstí se nám to podařilo. Dali jsme dva rychlé góly po sobě. Zápas jsme otočili a já jsem spokojený," říká Synek. Ani jeden z týmů už žádný gól nepřidal a zápas skončil výsledkem 2:1.

Kromě této prohry to byl pro Tatran úspěšný víkend. Pražský celek porazil Vikingy z Mostu, polský tým Wheel Wolf Sosnowiec a Meteoru z Plzně vstřelil dokonce dvanáct branek.

Zdeněk Krupička ani v pádu nezabránil vstřelení branky a zpytuje své svědomí, co mohl udělat lépe.
Zdeněk Krupička ani v pádu nezabránil vstřelení branky a zpytuje své svědomí, co mohl udělat lépe. | Foto: Tomáš Binter

Padesátiprocentní úspěšnost o víkendu zaznamenali aktuálně šestí hráči z Mostu. Vikingům se podařilo porazit polský Sosnowiec a Ostravu. Oba týmu jsou přitom v tabulce před nimi. Hlavně zápas s Ostravou byl hodně vyrovnaný, ale nakonec Vikingové vyhráli 3:2.

"Rozdílovým hráčem byl dneska Miroslav Štybar, který měl opravdu střeleckou formu. My jsme mu to tam házeli a on to dával do brány," chválí svého spoluhráče Radek Žižka z Mostu. A kromě výhry nad Ostravou má radost i z dosavadního průběhu ligy. "Jsme nad očekávání spokojení. Počítali jsem s nějakými 15 body a ty už máme. Zajišťují nám účast v play off," vysvětluje. "Celkově je ta liga hodně vyrovnaná," dodává.

S tím souhlasí i František Synek z SKV. "Myslím si, že se týmy hodně srovnaly. Vrátili se Poláci a ti hodně zamíchali tabulkou. Díval jsem se i na jiné týmy, které mají nové hráče. Budeme muset sledovat, co umí, jak hrají a uvidíme."

Pátého kola se nezúčastnily týmy z Brna a z Českých Budějovic. Ty se do soutěže ale znovu zapojí přibližně za měsíc. Další hrací víkend je na programu na přelomu února a března v Mostu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy