reklama
 
 

Pardubičtí basketbalisté v závěrečném kole Rakouské ligy neuspěli, stále mají šanci na finále

25. 4. 2017 10:40
O víkendu se hrálo deváté kolo Rakouské ligy basketbalu vozíčkářů, kterým se uzavřela jeho základní část. Českou účast v Rakouské lize zajišťuje pardubický tým Wheelchair Basket Studánka Pardubice, který v posledních zápasech před květnovými finálovými a semifinálovými koly utržil dvě prohry.

Pardubice - Devátého a posledního kola základní části Rakouské ligy basketbalu vozíčkářů se poblíž Štýrského Hradce účastnilo celkem šest týmů, včetně východočeských WBS Pardubice, kteří obhajují třetí místo celkové tabulky. Toto kolo pro český tým nepředstavovalo možnost zásadního postupu před finálem, neboť osmibodový rozdíl mezi nimi a týmem Flink Stones I na druhém místě byl nepřekonatelný.

Hrající trenér týmu Jaroslav Menc se tedy rozhodl ušetřit síly svých hráčů před Challenge Cupem, který je čeká poslední víkend v dubnu: "Na tohle kolo jsme vyjeli s tím, že ať by byl výsledek jakýkoli, už to nemohlo ovlivnit naše umístění po základní části. Takže hráči, kteří se budou účastnit Euroligy další víkend ve Španělsku, v podstatě dostali volno a vycestovali jsme v sestavě s těmi, kteří tolik prostoru v sezoně nedostávají, poprvé s námi vyjel i nový hráč klubu, který si také nově vyzkoušel velké mezinárodní zápasy," vysvětluje Menc a dodává, že oba zápasy, které v devátém kole jeho tým odehrál, "probíhaly jednoznačně v režii soupeře."

Pardubický celek s favoritem padl vysokým rozdílem 

Platí to zejména o střetu se zcela jasným lídrem tabulky Sitting Bulls, se kterým pardubičtí prohráli rozdílem 35:100 bodů. Tomáš Nevěčný z týmu WBS však upozorňuje na kvality tohoto rakouského týmu, proti kterému se WBS postavil v omezené sestavě.

"Začátek prvního zápasu byl hodně špatný, ze začátku jsme se nemohli vůbec prosadit, protože jsme hráli s několikanásobným rakouským mistrem Sitting Bulls. Tento tým by nás porazil, i kdybychom hráli v plné sestavě. Ta omezená sestava je horší v tom, že nemáme možnosti střídání, spousta hráčů musí odehrát celých 40 minut a pak ještě další zápas. Někteří jsou na tom hůř s fyzičkou a pak odpadne ta kvalita."Do druhého zápasu pak WBS nastoupil proti výkonově bližšímu týmu Flink Stones II, který se mu podařilo porazit již v Eurolize. Rakouský Frohnleitenu však přál domácímu týmu a měřič skóre se v tomto zápase zastavil na 80:32 v neprospěch Pardubic.

"Tento tým bychom v plné sestavě porazili, ale my jsme nastoupili jen s jedním pivotem. Protihráči se bodově vešli na 3 pivoty, takže pak je znát ta výšková převaha," vysvětluje Nevěčný neúspěch jeho týmu proti známému protivníkovi. "My jsme ani nepomýšleli na vítězství. Zahráli si i ti, kteří běžně nehrají, zkušenosti sbírali i noví hráči," dodává trenér Menc, který se se svým týmem již připravuje na prestižní Challenge Cup ve španělském Vigu.

Rakouská liga bude pokračovat 6. května

V semifinále se Pardubice utkají s druhým celkem tabulky - Flink Stones I. Toto kolo se bude hrát na dva zápasy a WBS doufají, že se jim podaří vyhrát postup do finále a vydřít tak poprvé v historii druhé místo v Rakouské lize vozíčkářů pro český tým, jak říká Jaroslav Menc: "My se samozřejmě pokusíme vycestovat v co nejsilnější sestavě, bude to otevřené a budeme bojovat o postup do finále - v utkání s Flink Stones I by případné vítězství rozhodlo o historicky nejlepším umístění v rámci Rakouské ligy." Finálové zápasy o první a třetí místo se pak uskuteční 3. června.

Výsledky 9. kola

Sitting Bulls

107:23

Flink Stones II

ABSV LoFric Dolphins Wien

70:44

Rebound Warriors

Sitting Bulls

100:35

WBS Pardubice

Rebound Warriors

29:130

Flink Stones I

Flink Stones II

80:32

WBS Pardubice

Tabulka

1.

Sitting Bulls

30b.

2.

Flink Stones I

24b.

3.

WBS Pardubice

14b.

4.

Flink Stones II

10b.

5.

Rebound Warriors

8b.

6.

ABSV LoFric Dolphins Wien

4b.

autor: Kristýna Šperková | 25. 4. 2017 10:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama