reklama
 
 

Pardubičtí basketbalisté chtějí bojovat o druhé místo v Rakouské lize

16. 4. 2017 8:48
Už během nadcházejícího týdne se v sobotu ve Štýrském Hradci bude konat deváté kolo Rakouské ligy basketbalistů na vozíku. Z českých celků se této soutěže pravidelně účastní pardubický tým Wheelchair Basketball Studánka Pardubice (WBS Pardubice), který se po nedávném úspěchu v Eurolize chystá vylepšit i svou pozici právě v Rakouské lize, kde v loňském roce skončil třetí.

Pardubice - Již po několik kol se český tým WBS Pardubice drží na třetí příčce v Rakouské basketbalové lize vozíčkářů, což je i pozice, kterou se mu podařilo vydobýt v jejím loňském ročníku.

"Uvidíme, jestli se nám povede obhájit třetí místo, a nebo budeme pomýšlet na boje třeba i o to druhé," říká Tomáš Nevěčný, hráč pardubického týmu, který se připravuje na deváté kolo Rakouské ligy, které se bude konat v sobotu 22. dubna ve Štýrském Hradci.

Pardubický tým má letos mimořádně silnou sezonu, přesto na sobě hráči nepřestávají pracovat a na všechny zápasy, ať už tuzemské či zahraniční, se poctivě připravují.

"Ta příprava je pořád tak nějak stále stejná, dvakrát v týdnu trénink. Myslím, že dost hráčů už má nějaké zkušenosti, takže již vědí, co je čeká," říká Nevěčný, jehož tým se chystá na zápasy Rakouské ligy již po deváté. Příští sobotu si WBS Pardubice zahrají dva zápasy, a to právě s lídrem tabulky Sitting Bulls, který jim v zápase pátého kola nadělil téměř sto bodů, a s druhým týmem tabulky Flink Stones I.

Právě s ním WBS soupeří o druhé místo, přestože Flink Stones I mají osmibodový náskok v celkovém hodnocení. V průběhu Rakouské ligy se pardubičtí potýkají s nemocemi svých hráčů a nástupy do zápasu bez některých týmových opor. Podobně tomu bude i příští sobotu, kdy zápasy vynechá klíčový hráč Miroslav Šperk.

Přesto se jeho spoluhráči, kteří do Štýrska odcestují, pokusí zabojovat a porazit Flink Stones, což se jim v rámci Rakouské ligy ještě nepodařilo, zato je přehráli v předkole Euroligy, které WBS Pardubice také celé senzačně vyhráli.

autor: Kristýna Šperková | 16. 4. 2017 8:48

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama