reklama
 
 

Paralympijský výbor zruší po dvou a půl letech suspendaci Ruska

8. 2. 2019 11:06
Mezinárodní paralympijský výbor (IPC) zruší po dvou a půl letech suspendaci Ruského paralympijského výboru. Prezident IPC Andrew Parsons dnes uvedl, že ruská strana splnila drtivou většinu podmínek, které jí mezinárodní výbor uložil při suspendaci v srpnu 2016. Oficiálně by měl být ruský výbor přijat zpět do paralympijské rodiny 15. března.

"Suspendace už v současné situaci není nutná ani přiměřená," řekl Parsons na dnešní tiskové konferenci v Bonnu. Šéf paralympijského hnutí uvedl, že Rusové splnili 69 ze 70 stanovených podmínek.

Jedinou nesplněnou zůstává uznání takzvané McLarenovy zprávy o státem řízeném dopingu v Rusku včetně paralympijského sportu, na jejímž základě byl ruský výbor suspendován. "Rusko pravděpodobně McLarenovu zprávu nikdy neuzná. Výkonný výbor se proto rozhodl, že společně s ruským výborem najde cestu, která by za přísných podmínek umožnila obnovení jeho členství," řekl Parsons.

Mezinárodní olympijský výbor zrušil suspendaci Ruského olympijského výboru před rokem tři dny po skončení zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Na následné paralympiádě startovalo 30 ruských handicapovaných sportovců na individuální pozvání IPC.

autor: ČTK | 8. 2. 2019 11:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama