Slováci sbírají zlata, Češi se trápí. Paralympiáda v Koreji začala

Podívejte se na fotografie z úvodních dní paralympiády v Koreji.
Michal Vápenka tak nějak symbolizuje dosavadní české trápení na paralympiádě v Koreji. Sledge hokejisté prohráli první dva zápasy a na boj o medaili mohou zapomenout.
Zatímco s USA dle očekávání Češi padli hladce (0:10), porážka s Korejí (2:3 v prodloužení) se nečekala. Čekání na medaili se tak protahuje.
O mnoho lepší to nebylo ani ve sjezdových disciplínách. Zrakově postižený lyžař Patrik Hetmer - jako nejlepší z Čechů -  obsadil šesté místo ve sjezdu a desáté v super-G.
Zrakově handicapovaná Anna Pešková, která už má doma medaile z Turína a Vancouveru, skončila v super-G jedenáctá, sjezd nedokončila.
Foto: Reuters
Sport Sport
12. 3. 2018 16:52
Podívejte se na fotografie z úvodních tří dnů paralympiády v Koreji.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy