Ochrnutá cyklistická šampionka Vogelová má svou panenku Barbie

ČTK ČTK
7. 3. 2019 14:37
Ochrnutá cyklistická šampionka Kristina Vogelová je další sportovkyní, která se dočkala své vlastní panenky Barbie. Jedenáctinásobná mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka se pochlubila figurkou, jež je stejně jako ona na vozíčku, na sociálních sítích.

"Dostala jsem svou jedinečnou Barbie. Nedokážu popsat své pocity…Jsem strašně pyšná, že budu inspirovat mladé dívky!" napsala Vogelová k několikasekundovému videu s panenkou na vozíku oblečenou v džínovém kompletu.

Panenka Barbie inspirovaná německou cyklistkou je neprodejným unikátem. Firma Mattel každoročně vyrobí zhruba deset podobných panenek, jež mají svůj předobraz ve významných ženských osobnostech. Loni například svou Barbie dostala olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování a na snowboardu Ester Ledecká.

Mimořádně úspěšnou kariéru Vogelové ukončila loni v červnu nehoda na dráze v Chotěbuzi, kde se srazila s mladým nizozemským jezdcem. Podrobila se několika operacím, ale zůstala ochrnutá. Na nedávném mistrovstvím světa v Pruszkówě působila jako televizní komentátorka.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy