Národní reprezentace basketbalistů na vozíku se připravuje na mistrovství Evropy

Kristýna Šperková
21. 7. 2017 8:45
Koncem měsíce července, konkrétně v týdnu od 25. do 28. 7. čeká národní tým handicapovaných basketbalistů vrchol letošní sezony: mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku ECMC 2017 skupiny C. Šampionát, který přivítá basketbalisty z Belgie, Řecka, Maďarska, Irska, Portugalska a Srbska, se letos koná v Brně, v hale univerzitního kampusu Bohunice. Reprezentační výběr trenéra Jaroslava Mence šampionát v domácím prostředí otevře zahajovacím zápasem proti Irsku.
Český tým basketbalistů na vozíku se utká s dalšími šesti zeměmi.
Český tým basketbalistů na vozíku se utká s dalšími šesti zeměmi. | Foto: Archiv Jaroslav Mence

Brno - Národní tým basketbalistů na vozíku absolvoval poslední soustředění, na kterém vyvrcholila příprava na mistrovství Evropy skupiny C. Tréninkové dávky probíhaly ve sportovní hale Masarykovy univerzity v Brně, kde se bude šampionát na konci července odehrávat.

Český tým se tak seznámil s prostředím, ve kterém se bude evropský šampionát odehrávat. Domácí atmosféra a podpora fanoušků může českému celku pomoci v cestě za úspěchem. Kromě domácí pohody však musí Mencovi svěřenci spoléhat jen sami na sebe a své výkony, a také na to, jakou hru předvedou jejich oponenti.

Český reprezentační výběr trénoval na posledním soustředění před mistrovstvím Evropy v Brně.
Český reprezentační výběr trénoval na posledním soustředění před mistrovstvím Evropy v Brně. | Foto: Archiv Jaroslava Mence

"Každý přijíždí na šampionát předvést co nejlepší výkon a pokusit se vyhrát, což je samozřejmě i náš případ, ale vše bude záležet na tom, v jaké síle dorazí ostatní týmy. A mnohdy to jsou družstva, se kterými nemáme žádné osobní zkušenosti a nevíme, co od nich čekat. Mezi ambiciózní výpravy bude určitě patřit Belgie, která se pravidelně účastní i šampionátů skupiny B," říká o vyzyvatelích českého týmu na mistrovství Evropy trenér Jaroslav Menc.

Šampionát začíná ve středu 25. července od 17:00 zahajovacím ceremoniálem a hned poté úvodním zápasem, ve kterém se utká domácí výběr proti Irsku. V brněnském univerzitním kampusu Bohunice se odehraje celkem 15 zápasů. Vítěze šampionátu se dozvíme v pátek 28. čerevence.

Stejně jako na mistrovství Evropy basketbalistek, které se uskutečnilo v červnu v Praze a v Hradci Králové, tak i nyní můžete pomáhat. Dobročinný projekt "Každý koš pomáhá" udělal sbírku na vozík pro handicapovaného basketbalistu Michala Poláčka. Více informací naleznete na internetových stránkách www.kazdykospomaha.cz.

Foto: Archiv Jaroslava Mence
 

Právě se děje

před 22 minutami

Clippers i Atlanta vyrovnali proti favoritům série 2. kola play off NBA na 2:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

Aktualizováno před 24 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové bude dálnice uzavřená asi do 9:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu za systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy