Národní reprezentace basketbalistů na vozíku se připravuje na mistrovství Evropy

Kristýna Šperková
21. 7. 2017 8:45
Koncem měsíce července, konkrétně v týdnu od 25. do 28. 7. čeká národní tým handicapovaných basketbalistů vrchol letošní sezony: mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku ECMC 2017 skupiny C. Šampionát, který přivítá basketbalisty z Belgie, Řecka, Maďarska, Irska, Portugalska a Srbska, se letos koná v Brně, v hale univerzitního kampusu Bohunice. Reprezentační výběr trenéra Jaroslava Mence šampionát v domácím prostředí otevře zahajovacím zápasem proti Irsku.
Český tým basketbalistů na vozíku se utká s dalšími šesti zeměmi.
Český tým basketbalistů na vozíku se utká s dalšími šesti zeměmi. | Foto: Archiv Jaroslav Mence

Brno - Národní tým basketbalistů na vozíku absolvoval poslední soustředění, na kterém vyvrcholila příprava na mistrovství Evropy skupiny C. Tréninkové dávky probíhaly ve sportovní hale Masarykovy univerzity v Brně, kde se bude šampionát na konci července odehrávat.

Český tým se tak seznámil s prostředím, ve kterém se bude evropský šampionát odehrávat. Domácí atmosféra a podpora fanoušků může českému celku pomoci v cestě za úspěchem. Kromě domácí pohody však musí Mencovi svěřenci spoléhat jen sami na sebe a své výkony, a také na to, jakou hru předvedou jejich oponenti.

Český reprezentační výběr trénoval na posledním soustředění před mistrovstvím Evropy v Brně.
Český reprezentační výběr trénoval na posledním soustředění před mistrovstvím Evropy v Brně. | Foto: Archiv Jaroslava Mence

"Každý přijíždí na šampionát předvést co nejlepší výkon a pokusit se vyhrát, což je samozřejmě i náš případ, ale vše bude záležet na tom, v jaké síle dorazí ostatní týmy. A mnohdy to jsou družstva, se kterými nemáme žádné osobní zkušenosti a nevíme, co od nich čekat. Mezi ambiciózní výpravy bude určitě patřit Belgie, která se pravidelně účastní i šampionátů skupiny B," říká o vyzyvatelích českého týmu na mistrovství Evropy trenér Jaroslav Menc.

Šampionát začíná ve středu 25. července od 17:00 zahajovacím ceremoniálem a hned poté úvodním zápasem, ve kterém se utká domácí výběr proti Irsku. V brněnském univerzitním kampusu Bohunice se odehraje celkem 15 zápasů. Vítěze šampionátu se dozvíme v pátek 28. čerevence.

Stejně jako na mistrovství Evropy basketbalistek, které se uskutečnilo v červnu v Praze a v Hradci Králové, tak i nyní můžete pomáhat. Dobročinný projekt "Každý koš pomáhá" udělal sbírku na vozík pro handicapovaného basketbalistu Michala Poláčka. Více informací naleznete na internetových stránkách www.kazdykospomaha.cz.

Foto: Archiv Jaroslava Mence
 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Nehoda se stala u nádraží v Nymburce, sražený člověk na místě zemřel. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdily po jedné koleji, v 7:00 byl provoz obnoven bez omezení. Na webu to uvedly České dráhy. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků. "Nehoda se stala blízko zastávky, takže nebylo nutné povolávat evakuační autobus. Lidé z vlaku vystoupili a došli na nádraží pěšky," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

před 19 minutami

Muchová je ve čtvrtfinále Korea Open, Babosové povolila jen pět her

Karolína Muchová potvrdila na Korea Open roli nasazené trojky, když v osmifinále vyřadila Maďarku Timeu Babosovou po setech 6:2, 6:3. V dalším kole se utká s Australankou Priscillou Honovou, jež stejně jako Babosová postoupila od hlavní fáze turnaje z kvalifikace a dnes vyřadila nasazenou pětku Ajlu Tomjlanovicovou. 

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Muchová (3-ČR) - Babosová (Maď.) 6:2, 6:3, Honová (Austr.) - Tomljanovicová (5-Austr.) 6:3, 5:7, 6:1.

Další zprávy