reklama
 
 

Skvělý turnaj, chválili Prague Cup Czech Indoor špičkoví světoví tenisté na vozíku

29. 11. 2018 11:16
Světová špička tenistů na vozíčku se sjela do Prahy na tradiční turnaj Metrostav Prague Cup Czech Indoor. Mužskou dvouhru vyhrál pátý muž světového žebříčku Francouz Stephane Houdet. Z vítězství v ženské kategorii se radovala aktuálně devatenáctá hráčka pořadí, Ruska Viktoriia Lvovová. Na turnaji soutěžili také kvadruplegici, kde jak v singlu, tak ve čtyřhře společně s Američanem Gregem Hasterokem zvítězil Sam Schroder.

Stephane Houdet byl na turnaji nasazen jako jednička a své postavení  potvrzoval po celou dobu. Všechny své zápasy vyhrál ve dvou setech. V semifinále si výsledkem 6:3 6:2 poradil s Belgičanem Jefem Vandorpem.

"Semifinále pro mě bylo hodně těžké. Stephane je pátým hráčem světového žebříčku, takže jsem věděl, že to nebude nic jednoduchého. Musím se ale i pochválit, občas se mi povedly velmi dobré míčky," hodnotil semifinálový zápas poražený Jef Vandorpe. "Do Prahy jsem přijel podruhé a musím říct, že tento turnaj je opravdu skvělý," dodal.

Ve finále se pak osmačtyřicetiletý Francouz utkal s Tomem Egberinkem. Během celého zápasu měl Houdet problémy s podáním. Ve druhém setu vedl už 4:2, ale Egberinkovi se skóre podařilo srovnat. Houdet i přesto zvítězil 2:0 na sety.

"Byl to těžký zápas. Mladí hráči se stále zlepšují a zlepšují. Je nutné se neustále soustředit," hodnotil finálové utkání vítěz mužské dvouhry. "V prvním setu jsem byl dole, ale dostal jsem se do vedení. Je důležité zůstat v zápase," vysvětloval jeden z účastníků letošního Turnaje mistrů.

Ženskou kategorii ovládla Ruska Viktoriia Lvovová, která v semifinále dokázala porazit nasazenou dvojku Manami Tanakovou a ve finále Michaelu Spaanstrovou, když se jí ve druhém setu podařilo otočit nepříznivý stav z 1:4 na 6:4.

"Jsem hrozně ráda, že jsem přijela na Prague Cup Czech Indoor. Jsem tu poprvé, dostala jsem se do finále a vyhrála jsem. Příští rok sem pojedu znovu, bylo to tu skvělé," rozplývala se vítězka.

Mezi účastníky mezinárodního turnaje nechyběli ani čeští zástupci. Ve dvouhře startoval například Tomáš Svášek, který v žebříčku uzavírá první světovou stovku, nebo Michal Stefanu, jenž je aktuálně na 112 místě. Právě Stefanu byl jediným českým zástupce v hlavní kategorii. Došel do druhého kola, kde pro něj cesta turnajem skončila.

autor: Markéta Šulejová | 29. 11. 2018 11:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama