Závěrečný útok na medaili nevyšel. Čeští atleti odjíždějí z MS handicapovaných s prázdnou

Závěrečný útok na medaili nevyšel. Čeští atleti odjíždějí z MS handicapovaných s prázdnou
Čeští atleti se vrací z mistrovství světa s nepořízenou. V Londýně během uplynulých deseti dní nezískali jedinou medaili. (Na snímku Martina Šimonová)
Před dvěma lety v Dauhá získali tři bronzy, v roce 2013 si z Lyonu odvezli pět medailí a další dva roky zpátky na Novém Zélandu ukořistili šest cenných kovů. 
(Na snímku je Daniel Hýna)
Čeští atleti přitom měli v Londýně ideální diváckou podporu, na závody se běžně chodily dívat desetitisíce lidí.
V posledních dnech útočilo na medaile hned několik Čechů. Například Anna Luxová skončila ve vrhu koulí čtvrtá
Foto: Zlata Vostrá
Zlata Vostrá
24. 7. 2017 10:25
Podívejte se na fotogalerii z posledních dní mistrovství světa handicapovaných atletů, které hostil britský Londýn.
 

Právě se děje

teď

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy