Plné tribuny a výkony, nad kterými se tají dech. V Londýně začalo MS v atletice handicapovaných

Podívejte se na fotografie z prvních dní mistrovství světa handicapovaných atletů
Usaina Bolta a další elitní atlety sice olympijský stadion v Londýně přivítá už za pár týdnů, už teď jsou na něm plné tribuny.
A tleskají handicapovaným atletům, kteří mnohdy předvádějí výkony zdánlivě za hranicemi lidských možností. (Na snímku vidíte českou diskařku Mirku Obrovou)
Ohromnou podporu pochopitelně mají britští atleti, hned tři ostatně v sobotu překonali světové rekordy.
Maskota šampionátu, včelku Whizbee, vybrali dětští diváci BBC
Foto: Zlata Vostrá
Podívejte se na fotogalerii z prvních dní mistrovství světa v paraatletice, které jen pár týdnů před startem MS zdravých atletů hostí Londýn.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy