Medailové žně. Andrýsek, Míčková i Dušková získali medaili na mistrovství Evropy v paraplavání

Markéta Šulejová
16. 8. 2018 11:30
Sbírka cenných kovů je kompletní. Hned tři reprezentanti v paraplavání se ve středu postarali o medaile pro českou výpravu. Petr Andrýsek se po několikaleté odmlce vrátil do bazénu na vrcholnou akci a získal bronz v závodě na 100 metrů prsa. Na druhé příčce doplavala v disciplíně 50 metrů prsa Dominika Míčková a na prsařské stovce slaví stříbrnou medaili také Vendula Dušková. Přidali se tak k čerstvému evropskému šampionovi Arnoštu Petráčkovi, který v úterý vyhrál 50 metrů volným způsobem.
Petr Andrýsek - bronzový medailista z ME 2018.
Petr Andrýsek - bronzový medailista z ME 2018. | Foto: Radka Kučírková

Dublin - Vendula Dušková disponovala druhým nejrychlejším časem startovního pole a mohla tak na cenný kov pomýšlet už před závodem. V něm pak potvrdila, že si do Dublinu přivezla skvělou formu.

Ve své nejlepší disciplíně 100 metrů prsa v kategorii SB7 si doplavala pro stříbrnou medaili, kterou získala především díky výborné druhé polovině závodu.

Dušková se na mistrovství představí ještě na 100 metrů volným způsobem a k dosavadnímu stříbru, čtvrtému a pátému místu tak může přidat další úspěšný výsledek.

Vendula Dušková už z Dublinu s prázdnou neodjede - vybojovala stříbro.
Vendula Dušková už z Dublinu s prázdnou neodjede - vybojovala stříbro. | Foto: Radka Kučírková

Český reprezentant Petr Andrýsek se do koloběhu velkých soutěží vrátil po dlouhých dvanácti letech. A návrat to byl úspěšný.

V disciplíně 100 metrů prsa v kategorii SB4 se dostal do boje o medaile druhým nejrychlejším časem z rozplaveb a řadil se k favoritům. Po prvních padesáti metrech finálového závodu se sice na prvních třech příčkách nepohyboval, ale v závěru zrychlil a dohmátl na třetím místě.

Třicetiletý handicapovaný plavec v Dublinu absolvoval už disciplínu 200 metrů volným způsobem a svým časem se kvalifikoval na mistrovství světa 2019.

Dominika Míčková při protahování.
Dominika Míčková při protahování. | Foto: Radka Kučírková

O největší překvapení se postarala dvaadvacetiletá Dominika Míčková. Závod na 50 metrů prsa byl už třetím startem mladé závodnice na letošním mistrovství. Po sedmé a osmé příčce z předchozích závodů přidala stříbrné umístění na 50 metrů prsa v kategorii SB3 a ve finále si dokázala téměř o čtyři vteřiny vylepšit kvalifikační limit.

Česká výprava ukazuje, že se na mistrovství Evropy v Dublinu skvěle připravila. Reprezentanti dosahují výborných výsledků a daří se jim zlepšovat jejich osobní maxima. Ve středu z osmi startů v rozplavbách postoupilo pět handicapovaných plavců do finále.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy