Mazuchová dále kraluje stolnímu tenisu neslyšících. Získala už 23. titul

Zuzana Jarolímková
20. 2. 2020 8:45
Brno hostilo mistrovství České republiky neslyšících ve stolním tenise. Domácího šampionátu se zúčastnilo pět týmů napříč republikou z Prahy, Plzně, Zlína a Brna. Mezi muži poosmé zvítězil Michal Kratochvíl ze SKN Plzeň, který přehrál Jaroslava Heluse ze stejného týmu. Mezi ženami opět kralovala Jitka Mazuchová ze SKN Brno, jež získal už 23. domácí titul.
Mistrovství České republiky ve stolním tenise neslyšících.
Mistrovství České republiky ve stolním tenise neslyšících. | Foto: Jitka Mazuchová

Kromě hlavních kategoriích pro muže a ženy bylo součástí i klání mládeže. V dívčí kategorii zvítězila Darina Hajíčková, která v ženské dospělé kategorii skončila na druhém místě. Ve finále nestačila na kolegyni ze SKN Brno, Jitku Mazuchovou, která bez ztráty setu v soutěži uhájila již třiadvacáté vítězství. Stupně vítězů mezi ženami uzavírala Soňa Iškovská z TJ Slovan Zlín.

Vítězka Jitka Mazuchová z SKN Brno už má doma dobrou sbírku trofejí z mistrovství republiky, nyní přidala tu třiadvacátou.
Vítězka Jitka Mazuchová z SKN Brno už má doma dobrou sbírku trofejí z mistrovství republiky, nyní přidala tu třiadvacátou. | Foto: Jitka Mazuchová

Mezi muži vládlo větší napětí, přestože Michal Kratochvíl bral titul s přehledem po výhře 4:1 na sety. Kratochvíl prošel soutěží se ztrátou jediné setu, který mu ve finále uzmul finálový soupeř Jaroslav Helus. Na třetím místě skončili shodně zástupci SK Olympia Praha Roman Šlechta a David Grym.

V nedělním mistrovství družstev se utkalo dvanáct dvojic, poskládaných ze tří týmů, SKN Brno, SKN Plzeň a SK Olympia Praha SPS, včetně družstev žen a mládeže. První tři místa patřila mužským týmům. Opět se radoval Michal Kratochvíl, tentokrát s Jaroslavem Helusem  po boku. Následovalo umístění SK Olympia Praha "A" ve složení Roman Šlechta a David Grym. Třetí příčka patřila dalšímu plzeňskému týmu SKN Plzeň "B" se Zdeňkem Burešem a Ivem Mimrou. Stupně vítězů tak přesně okopírovalo pořadí sobotní mužské kategorie. 

Celkem se České republiky neslyšících jednotlivců mužů, žen a mládeže ve stolním tenise zúčastnilo dvacet osm hráčů, z čehož bylo dvacet jedna mužů (dva zástupci mládeže chlapci) a sedm žen (dvě zástupkyně mládež dívky) z týmů SKN Brno, SKN Plzeň, SK Olympia Praha SPS, I. PSKN Praha a TJ Slovan Zlín.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy