Mazuchová dále kraluje stolnímu tenisu neslyšících. Získala už 23. titul

Zuzana Jarolímková
20. 2. 2020 8:45
Brno hostilo mistrovství České republiky neslyšících ve stolním tenise. Domácího šampionátu se zúčastnilo pět týmů napříč republikou z Prahy, Plzně, Zlína a Brna. Mezi muži poosmé zvítězil Michal Kratochvíl ze SKN Plzeň, který přehrál Jaroslava Heluse ze stejného týmu. Mezi ženami opět kralovala Jitka Mazuchová ze SKN Brno, jež získal už 23. domácí titul.
Mistrovství České republiky ve stolním tenise neslyšících.
Mistrovství České republiky ve stolním tenise neslyšících. | Foto: Jitka Mazuchová

Kromě hlavních kategoriích pro muže a ženy bylo součástí i klání mládeže. V dívčí kategorii zvítězila Darina Hajíčková, která v ženské dospělé kategorii skončila na druhém místě. Ve finále nestačila na kolegyni ze SKN Brno, Jitku Mazuchovou, která bez ztráty setu v soutěži uhájila již třiadvacáté vítězství. Stupně vítězů mezi ženami uzavírala Soňa Iškovská z TJ Slovan Zlín.

Vítězka Jitka Mazuchová z SKN Brno už má doma dobrou sbírku trofejí z mistrovství republiky, nyní přidala tu třiadvacátou.
Vítězka Jitka Mazuchová z SKN Brno už má doma dobrou sbírku trofejí z mistrovství republiky, nyní přidala tu třiadvacátou. | Foto: Jitka Mazuchová

Mezi muži vládlo větší napětí, přestože Michal Kratochvíl bral titul s přehledem po výhře 4:1 na sety. Kratochvíl prošel soutěží se ztrátou jediné setu, který mu ve finále uzmul finálový soupeř Jaroslav Helus. Na třetím místě skončili shodně zástupci SK Olympia Praha Roman Šlechta a David Grym.

V nedělním mistrovství družstev se utkalo dvanáct dvojic, poskládaných ze tří týmů, SKN Brno, SKN Plzeň a SK Olympia Praha SPS, včetně družstev žen a mládeže. První tři místa patřila mužským týmům. Opět se radoval Michal Kratochvíl, tentokrát s Jaroslavem Helusem  po boku. Následovalo umístění SK Olympia Praha "A" ve složení Roman Šlechta a David Grym. Třetí příčka patřila dalšímu plzeňskému týmu SKN Plzeň "B" se Zdeňkem Burešem a Ivem Mimrou. Stupně vítězů tak přesně okopírovalo pořadí sobotní mužské kategorie. 

Celkem se České republiky neslyšících jednotlivců mužů, žen a mládeže ve stolním tenise zúčastnilo dvacet osm hráčů, z čehož bylo dvacet jedna mužů (dva zástupci mládeže chlapci) a sedm žen (dvě zástupkyně mládež dívky) z týmů SKN Brno, SKN Plzeň, SK Olympia Praha SPS, I. PSKN Praha a TJ Slovan Zlín.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 3 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy