Mazuchová dále kraluje stolnímu tenisu neslyšících. Získala už 23. titul

Zuzana Jarolímková
20. 2. 2020 8:45
Brno hostilo mistrovství České republiky neslyšících ve stolním tenise. Domácího šampionátu se zúčastnilo pět týmů napříč republikou z Prahy, Plzně, Zlína a Brna. Mezi muži poosmé zvítězil Michal Kratochvíl ze SKN Plzeň, který přehrál Jaroslava Heluse ze stejného týmu. Mezi ženami opět kralovala Jitka Mazuchová ze SKN Brno, jež získal už 23. domácí titul.
Mistrovství České republiky ve stolním tenise neslyšících.
Mistrovství České republiky ve stolním tenise neslyšících. | Foto: Jitka Mazuchová

Kromě hlavních kategoriích pro muže a ženy bylo součástí i klání mládeže. V dívčí kategorii zvítězila Darina Hajíčková, která v ženské dospělé kategorii skončila na druhém místě. Ve finále nestačila na kolegyni ze SKN Brno, Jitku Mazuchovou, která bez ztráty setu v soutěži uhájila již třiadvacáté vítězství. Stupně vítězů mezi ženami uzavírala Soňa Iškovská z TJ Slovan Zlín.

Vítězka Jitka Mazuchová z SKN Brno už má doma dobrou sbírku trofejí z mistrovství republiky, nyní přidala tu třiadvacátou.
Vítězka Jitka Mazuchová z SKN Brno už má doma dobrou sbírku trofejí z mistrovství republiky, nyní přidala tu třiadvacátou. | Foto: Jitka Mazuchová

Mezi muži vládlo větší napětí, přestože Michal Kratochvíl bral titul s přehledem po výhře 4:1 na sety. Kratochvíl prošel soutěží se ztrátou jediné setu, který mu ve finále uzmul finálový soupeř Jaroslav Helus. Na třetím místě skončili shodně zástupci SK Olympia Praha Roman Šlechta a David Grym.

V nedělním mistrovství družstev se utkalo dvanáct dvojic, poskládaných ze tří týmů, SKN Brno, SKN Plzeň a SK Olympia Praha SPS, včetně družstev žen a mládeže. První tři místa patřila mužským týmům. Opět se radoval Michal Kratochvíl, tentokrát s Jaroslavem Helusem  po boku. Následovalo umístění SK Olympia Praha "A" ve složení Roman Šlechta a David Grym. Třetí příčka patřila dalšímu plzeňskému týmu SKN Plzeň "B" se Zdeňkem Burešem a Ivem Mimrou. Stupně vítězů tak přesně okopírovalo pořadí sobotní mužské kategorie. 

Celkem se České republiky neslyšících jednotlivců mužů, žen a mládeže ve stolním tenise zúčastnilo dvacet osm hráčů, z čehož bylo dvacet jedna mužů (dva zástupci mládeže chlapci) a sedm žen (dvě zástupkyně mládež dívky) z týmů SKN Brno, SKN Plzeň, SK Olympia Praha SPS, I. PSKN Praha a TJ Slovan Zlín.

 

Právě se děje

před 20 minutami

V Česku dnes k 18:00 přibylo přes 6800 případů covidu-19, rekordní je i počet úmrtí

V pondělí přibylo v Česku dalších 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, což je nejvyšší počet zemřelých za den od začátku epidemie. V úterý bylo zatím k 18:00 zaznamenáno dalších 33 mrtvých na celkem 1600. Případů nemoci covid-19 bylo za dnešek k večeru potvrzeno přes 6800, což je nejvyšší nárůst za den k 18:00 za celou dobu epidemie v Česku. Nejvýraznější nárůst je stále na Zlínsku. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Dále zrychluje také nárůst množství lidí, kteří skončili po nákaze koronavirem v nemocnicích. Podle posledních údajů ministerstva za pondělí přibylo 343 hospitalizovaných na celkových 4064, zatímco v předchozích dnech nárůst nepřesáhl tři stovky za den. Ve vážném stavu je 634 hospitalizovaných.

Od 1. března, kdy se objevily v zemi první případy nákazy, bylo zaznamenáno dohromady 188.773 případů covidu-19.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy