Mazuchová dále kraluje stolnímu tenisu neslyšících. Získala už 23. titul

Zuzana Jarolímková
20. 2. 2020 8:45
Brno hostilo mistrovství České republiky neslyšících ve stolním tenise. Domácího šampionátu se zúčastnilo pět týmů napříč republikou z Prahy, Plzně, Zlína a Brna. Mezi muži poosmé zvítězil Michal Kratochvíl ze SKN Plzeň, který přehrál Jaroslava Heluse ze stejného týmu. Mezi ženami opět kralovala Jitka Mazuchová ze SKN Brno, jež získal už 23. domácí titul.
Mistrovství České republiky ve stolním tenise neslyšících.
Mistrovství České republiky ve stolním tenise neslyšících. | Foto: Jitka Mazuchová

Kromě hlavních kategoriích pro muže a ženy bylo součástí i klání mládeže. V dívčí kategorii zvítězila Darina Hajíčková, která v ženské dospělé kategorii skončila na druhém místě. Ve finále nestačila na kolegyni ze SKN Brno, Jitku Mazuchovou, která bez ztráty setu v soutěži uhájila již třiadvacáté vítězství. Stupně vítězů mezi ženami uzavírala Soňa Iškovská z TJ Slovan Zlín.

Vítězka Jitka Mazuchová z SKN Brno už má doma dobrou sbírku trofejí z mistrovství republiky, nyní přidala tu třiadvacátou.
Vítězka Jitka Mazuchová z SKN Brno už má doma dobrou sbírku trofejí z mistrovství republiky, nyní přidala tu třiadvacátou. | Foto: Jitka Mazuchová

Mezi muži vládlo větší napětí, přestože Michal Kratochvíl bral titul s přehledem po výhře 4:1 na sety. Kratochvíl prošel soutěží se ztrátou jediné setu, který mu ve finále uzmul finálový soupeř Jaroslav Helus. Na třetím místě skončili shodně zástupci SK Olympia Praha Roman Šlechta a David Grym.

V nedělním mistrovství družstev se utkalo dvanáct dvojic, poskládaných ze tří týmů, SKN Brno, SKN Plzeň a SK Olympia Praha SPS, včetně družstev žen a mládeže. První tři místa patřila mužským týmům. Opět se radoval Michal Kratochvíl, tentokrát s Jaroslavem Helusem  po boku. Následovalo umístění SK Olympia Praha "A" ve složení Roman Šlechta a David Grym. Třetí příčka patřila dalšímu plzeňskému týmu SKN Plzeň "B" se Zdeňkem Burešem a Ivem Mimrou. Stupně vítězů tak přesně okopírovalo pořadí sobotní mužské kategorie. 

Celkem se České republiky neslyšících jednotlivců mužů, žen a mládeže ve stolním tenise zúčastnilo dvacet osm hráčů, z čehož bylo dvacet jedna mužů (dva zástupci mládeže chlapci) a sedm žen (dvě zástupkyně mládež dívky) z týmů SKN Brno, SKN Plzeň, SK Olympia Praha SPS, I. PSKN Praha a TJ Slovan Zlín.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy