Lyžař Hetmer byl na paralympiádě šestý ve sjezdu

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 3. 2018 11:29
Český lyžař Patrik Hetmer obsadil na paralympijských hrách v Pchjongčchangu šesté místo ve sjezdu.
Zrakové postižený lyžař Patrik Hetmer obsadil na paralympijských hrách v Pchjongčchangu šesté místo ve sjezdu.
Zrakové postižený lyžař Patrik Hetmer obsadil na paralympijských hrách v Pchjongčchangu šesté místo ve sjezdu. | Foto: ČTK

Pchjongčchang - Zrakové postižený lyžař Patrik Hetmer obsadil na paralympijských hrách v Pchjongčchangu šesté místo ve sjezdu. S trasérem Miroslavem Máčalou zaostali o 7,26 sekundy za vítězným Kanaďanem Macem Marcouxem, od bronzu je dělilo téměř pět sekund.

"Jeli jsme to, na co jsme měli, trať byla skvěle připravena a já myslím, že se za dnešní výkon můžeme pochválit," uvedl po debutu na hrách Hetmer na webu Českého paralympijského výboru.

V kategorii sedících lyžařů zajel Pavel Bambousek 19. čas, mezi stojícími byl Tomáš Vaverka 24. zatímco Miroslav Lidinský závod nedokončil po pádu kvůli vyplé lyži.

Do cíle nedojela ani zrakově postižená Anna Pešková. "Ve čtvrté bráně jsem přibrzdila, tím jsme se od sebe (s trasérkou Michaelou Hubačovou) hodně vzdálily. Následoval traverz, ale na něj už jsem ani pořádně nevyjela a ze závodu jsme odstoupily," popsala Pešková, jež v minulosti pod jménem Kulíšková získala na paralympiádách stříbro (2006) a bronz (2010) v super-G. Vítězná Slovenka Henrieta Farkašová obhájila vítězství ze Soči a získala už šesté paralympijské zlato v kariéře.

Sjezdové lyžování - sjezd:

Muži:

Zrakově postižení: 1. Marcoux (Kan./trasér Leitch) 1:23,93, …6. Hetmer (ČR/Máčala) -7,28.

Stojící: 1. Gmur (Švýc.) 1:25,45, …24. Vaverka -12,38, Lidinský (oba ČR) nedokončil.

Sedící: 1. Kurka (USA) 1:24,11, …19. Bambousek (ČR) -9,35.

Ženy:

Zrakově postižené: 1. Farkašová (SR/Šubrtová) 1:29,72, …Pešková (ČR/Hubačová) nedokončila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy