reklama
 
 

Lidinský v premiéře na mistrovství světa lyžařů obsadil 18. místo, Bambousek super-G nedokončil

28. 1. 2017
Foto: Andrea Carloni
Český reprezentační tým se zapojil do závodů na Mistrovství světa v italském Tarvisiu. Miroslav Lidinský při svém prvním startu ve sjezdu na světovém šampionátu obsadil 18. místo, monolyžař Pavel Bambousek kvůli náročné trati absolvoval až superobří slalom – ten však po chybě nedojel.

Tarvisio – Po tréninkových jízdách pokračovalo mistrovství světa v alpském lyžování ostrými závody. Do sjezdu nastoupil pouze jeden z českých reprezentantů Miroslav Lidinský. Start Pavla Bambouska realizační tým kvůli velmi strmé, nebezpečné trati odložil až na super-G.

"Náročná sjezdovka, na které jezdí šampionát i ženy, je velká výzva. Bohužel tam, kde prošlapují deseti metrové skoky, my s monoski skáčeme ještě o třetinu delší vzdálenost. I to bylo důvodem tolika pádů velmi zkušených závodníků. Rozhodnutí nenastoupit je racionální,“ okomentoval absenci ve sjezdu Bambousek.

Lidinský při premiéře sjezdu skončil osmnáctý

Lidinský ve světové konkurenci skončil po kontrolované jízdě na posledním 18. místě. Navzdory umístění byl s výkonem ve své sjezdařské premiéře na velké akci spokojený. "Druhý sjezd v kariéře a ještě v takovém závodu. Co dodat. V každém tréninku jsem se zlepšoval skokově a věděl jsem, že mám do mého limitu ještě rezervu. Být osmnáctý na světě ve sjezdu je pro mě velký úspěch,“ popsal bezprostřední dojmy po závodu Lidinský

Na superobří slalom organizátoři zkrátili trať o 150 metrů a Lidinskému sedla lépe. Zajel sice horší, 21. pozici, za sebou však nechal Belgičana Balcaena i Itala Bendottiho. A to i přes problémy v závěrečném úseku, kdy bojoval se zaseklou lyží a do cíle doslova doletěl. 

Bambousek do cíle Super-G nedorazil

Jeho krajan Bambousek takové štěstí neměl. Český monolyžař solidně zajel první část závodu, ale v těžkém průjezdu se dostal z tempa a nakonec tahal za záchrannou brzdu, aby neskončil v ochranné síti.

"S horní pasáží jsem upřímně spokojen. Jel jsem čistou stopu a rychlost byla na mé horní hranici. Neztrácel jsem a neudělal zásadní chybu. Škoda, že se mi na nerovnostech takzvaně roztancoval kýbl. V takové rychlosti není moc možností. Jsem rád, že jsem vše kontroloval a ustál,“ neztratil optimismus Bambousek.

Spokojená je i týmová trenérka Krista Halamičková, která vidí šance ve velkém nasazení českých závodníků. "Jsem ráda, že se kluci nebojí dát do toho srdce. Jako bývalá výkonnostní závodnice, dlouholetá trenérka a trasérka handicapovaných lyžařů cítím, že se Česká republika nemusí za výsledky v rychlostních disciplínách vůbec stydět. Držíme díky výkonům našich kluků krok se světovou elitou“ hodnotila mistrovství světa v Itálii.

Mistrovství světa v alpském lyžování handicapovaných probíhá až do 31. ledna.

autor: | 28. 1. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama