Kanadská hokejová hvězda NHL v netradiční roli. Connor McDavid si vyzkoušel sledge hokej

Veronika Skalecká
14. 7. 2017 14:49
Dvacetiletý hokejový útočník Connor McDavid byl již před vstupním draftem NHL v roce 2015 považován za jedničku náboru. Kanadský talent tyto předpovědi naplnil a byl draftován v prvním kole jako první hráč, a to týmem Edmonton Oilers. Již v následujícím roce 2016 se stal kapitánem Oilers a tím i nejmladším kapitánem v historii NHL. Po letech každodenního obouvání bruslí nyní poprvé usedl do speciálních saní, aby si vyzkoušel sledge hokej.
Kanadský útočník si v rámci charitativních her Jumpstart poprvé vyzkoušel sledge hokej.
Kanadský útočník si v rámci charitativních her Jumpstart poprvé vyzkoušel sledge hokej. | Foto: Steve Somerville/Metroland

Newmarket - Connor McDavid, který právě podepsal s Edmontonem novou osmiletou smlouvu na 100 milionů dolarů, a vytvořil tak nový platový rekord v NHL, si vyzkoušel sledge hokej v rámci zahájení letošního programu kampaně Canadian Tire Jumpstart Games Charities ve městě Newmarket v Ontariu, kde vyrůstal. Za akcí stáli dva členové kanadského národního sledgehokejového týmu - Greg Westlake a Dominic Cozzolino.

Kapitán týmu Edmonton Oilers Connor McDavid se chystá na led na speciálních saních určených na sledge hokej.
Kapitán týmu Edmonton Oilers Connor McDavid se chystá na led na speciálních saních určených na sledge hokej. | Foto: www.bardown.com

Celý den byl o podpoře zpřístupnění sportu a začleňování dětí do sportovních aktivit. McDavid je již třetí rok velvyslancem her Jumpstart, letos poprvé ale usedl na saně, aby si se skupinou dětí zahrál sledge hokej.

Kampaň Canadian Tire Jumpstart Charities pomáhá dětem ve věku od čtyř do osmnácti let z rodin s finanční tísní účastnit se organizovaného sportu a dalších fyzických aktivit tím, že pomáhá pokrýt náklady spojené s registrací, vybavením a dopravou týkající se sportování.

Během posledních jedenácti let pomohla kampaň Canadian Tire Jumpstart Charities více než 1,4 milionu dětí zapojit se do sportovních aktivit. V uplynulém roce 2016 bylo vyplaceno více než 67 000 dolarů na pomoc 376 dětem ve městě Newmarket.

#ConnorMcDavid showing off his sledge hockey skills. #BarDown . @ctjumpstart

Příspěvek sdílený TSN (@tsn_official),

"Celý můj život je sport," řekl McDavid k padesáti mladým lidem, mnohým se zdravotním postižením, kteří se zúčastnili řady sportovních disciplín, které hry Jumpstart nabídly. "Neumím si představit, kde bych byl, kdybych neměl šanci dělat sport."

Pro všechny návštěvníky události byla účast Connora McDavida velkým zážitkem. Nadšení neskrýval ani Greg Westlake, který je kapitánem kanadského sledgehokejového týmu a nyní měl možnost být na ledě současně s McDavidem. Kanadský sledgehokejový tým vyhrál na jaře 2016 mistrovství světa, tedy poslední velký turnaj před paralympijskými hrami v Jižní Koreji příští rok, na které bude odjíždět s medailovými ambicemi.

Connor McDavid je ambasadorem kampaně Canadian Tire Jumpstart Charities na podporu sportování dětí.
Connor McDavid je ambasadorem kampaně Canadian Tire Jumpstart Charities na podporu sportování dětí. | Foto: Steve Somerville/Metroland
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy