reklama
 
 

Kanadská hokejová hvězda NHL v netradiční roli. Connor McDavid si vyzkoušel sledge hokej

14. 7. 2017 14:49
Dvacetiletý hokejový útočník Connor McDavid byl již před vstupním draftem NHL v roce 2015 považován za jedničku náboru. Kanadský talent tyto předpovědi naplnil a byl draftován v prvním kole jako první hráč, a to týmem Edmonton Oilers. Již v následujícím roce 2016 se stal kapitánem Oilers a tím i nejmladším kapitánem v historii NHL. Po letech každodenního obouvání bruslí nyní poprvé usedl do speciálních saní, aby si vyzkoušel sledge hokej.

Newmarket - Connor McDavid, který právě podepsal s Edmontonem novou osmiletou smlouvu na 100 milionů dolarů, a vytvořil tak nový platový rekord v NHL, si vyzkoušel sledge hokej v rámci zahájení letošního programu kampaně Canadian Tire Jumpstart Games Charities ve městě Newmarket v Ontariu, kde vyrůstal. Za akcí stáli dva členové kanadského národního sledgehokejového týmu - Greg Westlake a Dominic Cozzolino.

Celý den byl o podpoře zpřístupnění sportu a začleňování dětí do sportovních aktivit. McDavid je již třetí rok velvyslancem her Jumpstart, letos poprvé ale usedl na saně, aby si se skupinou dětí zahrál sledge hokej.

Kampaň Canadian Tire Jumpstart Charities pomáhá dětem ve věku od čtyř do osmnácti let z rodin s finanční tísní účastnit se organizovaného sportu a dalších fyzických aktivit tím, že pomáhá pokrýt náklady spojené s registrací, vybavením a dopravou týkající se sportování.

Během posledních jedenácti let pomohla kampaň Canadian Tire Jumpstart Charities více než 1,4 milionu dětí zapojit se do sportovních aktivit. V uplynulém roce 2016 bylo vyplaceno více než 67 000 dolarů na pomoc 376 dětem ve městě Newmarket.

#ConnorMcDavid showing off his sledge hockey skills. #BarDown . @ctjumpstart

Příspěvek sdílený TSN (@tsn_official),

"Celý můj život je sport," řekl McDavid k padesáti mladým lidem, mnohým se zdravotním postižením, kteří se zúčastnili řady sportovních disciplín, které hry Jumpstart nabídly. "Neumím si představit, kde bych byl, kdybych neměl šanci dělat sport."

Pro všechny návštěvníky události byla účast Connora McDavida velkým zážitkem. Nadšení neskrýval ani Greg Westlake, který je kapitánem kanadského sledgehokejového týmu a nyní měl možnost být na ledě současně s McDavidem. Kanadský sledgehokejový tým vyhrál na jaře 2016 mistrovství světa, tedy poslední velký turnaj před paralympijskými hrami v Jižní Koreji příští rok, na které bude odjíždět s medailovými ambicemi.

autor: Veronika Skalecká | 14. 7. 2017 14:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama