Sledge hokejová Sparta stále nemá jisté play-off, na domácím kluzišti porazila jen Olomouc

Markéta Srbová
11. 1. 2017 9:41
Sledge hokejový tým pražské Sparty sehrál na domácím ledě dvě důležitá utkání. To první s pardubickými Mustangy a v tom druhém se pražští hráči střetli s olomouckými kohouty. Dvě vítězství mohla pražskou Spartu s jistotou přiblížit k postupu do play-off. Jedenácté a dvanácté kolo české sledge hokejové ligy ovšem tak trochu zamíchalo kartami..
11. a 12. zápas byl pro tým HC Sparta Praha Sledge hokej jako na houpačce. Na domácí půdě podlehl pardubickým Mustangům 4:1 a olomoucké Kohouty porazili 2:1. | Foto: archiv týmu HC Sparta Praha Sledge hokej

Neratovice - Sledge hokejový tým Sparty odehrál v posledním ligovém dvojzápase dvě utkání na domácím ledě. Z duelů s Pardubicemi a Olomoucí nakonec vytěžil jednu výhru, a dál se tak musí bát o svoji účast v play-off.

Mustangové dokázali otočit zápas

Před zápasem s Pardubicemi drželi Pražané o tři místa a čtyři body lepší pozici v tabulce než jejich soupeři.

Mustangové už od začátku utkání hraného v Neratovicích udávali tempo hry i přesto, že se domácím podařilo skórovat jako prvním. V šesté minutě totiž Jiří Krupička zpoza branky našel Jiřího Raula, který poslal puk neomylně do soupeřovy brány.

To byla ovšem poslední proměněná šance Sparty v tomto zápase. Pardubickým Mustangům netrvalo dlouho, aby zareagovali. Hned ve třinácté minutě bylo vyrovnáno. Po samostatné akci srovnal Pavel Kubeš. Vývoj zápasu otočili Mustangové v jednadvacáté minutě, kdy ihned po vyhození Raula dorazil puk za brankáře Sparty Michala Vápenku Bernhard Hering.

Sedm minut poté Marek Michalec vysunul přihrávkou do úniku opět Heringa a ten střelou pod levé víko překonal pražského brankáře podruhé. Poslední gól pardubického týmu přišel přišel ve čtyřiatřicáté minutě. Zpoza branky si s pukem vybruslil až před Vápenku střelec první branky Kubeš a stanovil skóre na konečných 4:1 pro hosty.

"Díky této výhře jsme získali cenné tři body, které nás posunuly blíž vytouženému postupu do play off. Jsem s dnešním výkonem kluků velmi spokojený," neskrýval své nadšení Michal Tereska, trenér SHK Mustangové Pardubice.

Pardubický tým SHK  Mustangové AUTO IN se díky výhře nad celkem HC Sparta Praha Sledge hokej a zisku tří cenných bodů přiblížili play off.
Pardubický tým SHK Mustangové AUTO IN se díky výhře nad celkem HC Sparta Praha Sledge hokej a zisku tří cenných bodů přiblížili play off. | Foto: archiv týmu SHK Mustangové AUTO IN

Dvanáctý zápas byl pro Spartu vítězný

Druhý hrací den poměřil pražský celek síly s olomouckými Kohouty. Tentokrát Pražané začali ještě aktivněji a po 34 vteřinách zužitkoval nahrávku od Miroslava Novotného Jiří Raul, který poslal Spartu do vedení. Další branky se domácí  dočkali ve 22. minutě, kdy se trefil Jan Zapletal střelou z kruhů.

Ve třetí třetině sice Kohouti přidali na aktivitě a dokázali snížit, přesto si Sparta výsledek 2:1 dokázala uhlídat.

O postupu do play-off se tak bude definitivně rozhodovat v posledním kole, které Sparta odehraje předposlední týden v lednu na ledě mistrovského Zlína a ambiciózní Studénky. Rozestup mezi prvním a pátým celkem tabulky činí pouhé dva body.