Jaroslav Menc: Chceme ukázat na domácí půdě co nejkvalitnější basketbal

Veronika Skalecká
24. 5. 2017 11:37
Mistrovství Evropy v basketbalu vozíčkářů se bude konat ve dnech 24. - 29. července na domácí půdě v Brně. Český tým je v plném proudu příprav.
Na soustředění se hlavně zkoušely možné sestavy podle bodové klasifikace jednotlivých hráčů.
Na soustředění se hlavně zkoušely možné sestavy podle bodové klasifikace jednotlivých hráčů. | Foto: Česká asociace basketbalu na vozíku

Nymburk - Květnové soustředění české reprezentace v basketbalu vozíčkářů se uskutečnilo v rámci příprav na mistrovství Evropy a probíhalo pod taktovkou nového trenéra Jaroslava Mence, který stojí za úspěchy basketbalového klubu WBS Pardubice.

Pro Mence je post reprezentačního trenéra jiný především v tom, že jednotlivé hráče v týmu tolik nezná: "Rozdíl mezi trénováním klubového a národního týmu je především v tom, že jako klubový trenér mám víc času a větší možnost znát pardubické hráče. Ale s těmi hráči z ostatních klubů se také potkávám, potkal jsem je v minulosti i na nějakých soustředěních. Zas až tak velký rozdíl to tedy není, i když má samozřejmě každý trochu jiné návyky," říká o své nové roli trenér Jaroslav Menc.

Tréninkové bloky v Nymburku byly naplánovány na sobotu a neděli, poté hráči mohli využít regenerace v podobě vířivky a bazénu. "Co se týká tréninků, soustředili jsme se především na to, aby se hráči, kteří se dost často setkávají jako soupeři, co nejvíce sehráli - to bylo důležité. Takže jsme zkoušeli především možné sestavy podle bodové klasifikace jednotlivých hráčů," vysvětloval Jaroslav Menc.

Právě souhra národního týmu je před mistrovstvím Evropy důležitá, do týmu totiž kromě nového trenéra přibyli nedávno také mladí hráči. V nové sestavě hrála česká reprezentace poprvé v květnu na mezinárodním turnaji ve slovinské Lublani, kde ze tří zápasů vyhrála jen jeden. Právě nové mladé hráče by trenér rád zapojil v nadcházejících turnajích do hry: "Ambice jsou takové, abychom ukázali co nejkvalitnější basketbal, jde o to, že tenhle tým je nebývale mladý a prioritou celého toho snažení je zapojit co nejvíce nových mladých hráčů," dodal Menc.

Trenér Jaroslav Menc si zvyká na novou roli reprezentačního trenéra. Do hry chce zapojit i nováčky v týmu.
Trenér Jaroslav Menc si zvyká na novou roli reprezentačního trenéra. Do hry chce zapojit i nováčky v týmu. | Foto: Česká basketbalová asociace basketbalu na vozíku

"Soustředění hodnotím kladně. Hráči se poprali s intenzitou tréninků dobře, i když pro některé to bylo určitě fyzicky velmi náročné. V letošní přípravě máme zařazeno několik nováčků, pro které to bude určitě velká zkušenost," popsal víkendové soustředění a zařazení nováčků do týmu Tomáš Nevěčný, reprezentační hráč z klubu WBS Pardubice, s nímž letos slaví úspěchy na mezinárodní úrovni včetně vítězství v základní skupině Euroligy. "Z mé strany je to zatím asi nejnáročnější sezóna, jelikož jsme měli s klubem hodně akcí. Do toho teď reprezentační příprava, takže zatím nebylo moc volných víkendů," dodal Nevěčný.

Mistrovství Evropy v basketbalu vozíčkářů se bude konat ve dnech 24. - 29. července na domácí půdě v Brně. Šampionát odstartuje utkání české reprezentace proti Irsku. V základní skupině se národní tým utká o postup do bojů o medaile ještě se Srbskem a Maďarskem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Nehoda dvou osobních aut uzavřela dočasně dálnici D6 u Kynšperka

Dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří ve čtvrtek k večeru uzavřela dočasně nehoda dvou osobních aut. Policie uvedla, že při nehodě byli dva lidé lehce zraněni. Dálnice je kvůli vyšetřování nehody dočasně uzavřena ve směru z Karlových Varů na Cheb, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podle policie je na silnici v těchto místech souvislá vrstva sněhu. Podmínky na silnicích se v Karlovarském kraji zhoršily už odpoledne, kdy při teplotách pod nulou začalo nejprve pršet a vpodvečer se déšť změnil na sněžení.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Dohoda o Turówu může být během několika týdnů, řekl premiér Fiala

Česko-polská jednání o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów lze podle premiéra Petra Fialy dovést k dohodě v řádu několika týdnů. Chce kompromis přijatelný pro Českou republiku, Polsko i Liberecký kraj. V pořadu Českého rozhlasu Dvacet minut Radiožurnálu dnes předseda vlády uvedl, že je v kontaktu se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým.

Oba podle něj chtějí dohodu, která bude oboustranně přijatelná, a to i pro Liberecký kraj, kterého se rozšíření těžby dotýká. "Je reálné to dovést do konce v řádu několika týdnů," uvedl Fiala na dotaz ohledně termínů.

V jednáních podle premiéra zůstávají problémové body, které je třeba odblokovat, a není v zájmu nikoho zůstat bez dohody. Po středečním jednání vlády Fiala uvedl, že dohodu zatím podepsat není možné. Dvěma hlavními problémy zůstávají výše finančních kompenzací a délka soudního dohledu.

Praha vede kvůli dolu s Varšavou spor, rozšíření těžby předloni Polsko povolilo bez ohledu na námitky české strany. Česko se kvůli tomu obrátilo na Soudní dvůr EU, který loni v květnu nařídil Polsku předběžným opatřením zastavit práce. Poláci to odmítají a zpochybňují i dopady na české území.

Česko podle návrhu smlouvy trvá na náhradě 50 milionů eur (zhruba 1,22 miliardy korun) za škody způsobené těžbou, Polsko nabídlo 40 milionů eur (zhruba 980 milionů korun). Spor trvá také u požadavku na desetiletou délku soudního dohledu. Varšava by souhlasila jen s dvouletým dohledem.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.

Zdroj: ČTK
Další zprávy