Ivo Koblasa oslavil druhé místo v závodě Světového poháru

Sport Sport
13. 5. 2019 22:47
Český reprezentační tým handicapovaných cyklistů má za sebou účast na prvním kole Světového poháru v cyklistice v italské Corridonii a sezonu se českým závodníkům podařilo otevřít výbornými výsledky.
Ivo Koblasa se v úvodním závodě Světového poháru sezony 2019/2020 probojoval na pódium.
Ivo Koblasa se v úvodním závodě Světového poháru sezony 2019/2020 probojoval na pódium. | Foto: ČATHS

Ivo Koblasa zazářil v silničním závodě, kde se mu podařilo prolomit loňskou výsledkovou smůlu a vybojovat stříbrnou medaili. V deštivém dopoledni se o cenný kov popral ve spurtu s paralympijským vítězem a mistrem světa Kanaďanem Chernovem a Australanem Hicksem. O vítězi musela rozhodnout cílová kamera a vítězství nakonec bral Kanaďan, český cyklista si domů dovezl stříbro.

Patrik Jahoda
Patrik Jahoda | Foto: ČATHS

Skvělé výsledky zajeli Češi v časovce jednotlivců a většina z nich se probojovala mezi desítku nejlepších. Nepopulární "bramborovou" medaili vybojovali handbikeři Patrik Jahoda a Kateřina Antošová. Patrik Jahoda byl z výsledku trochu zklamaný, ale výsledný čas a nepatrný odstup od soupeřů mu mohou dodat chuť do dalších dílů Světového poháru. Silniční závod mu pak na náročné trati příliš nevyšel a Jahoda skončil na šestém místě.

Čtvrté místo zopakovala v silničním závodě Kateřina Antošová. "Trasa závodu byla nezvykle technicky obtížná a vzhledem k hustému provozu a absenci oficiálního tréninku, nebylo možné si ji dopředu naplno natrénovat. Dostala přezdívku "horská dráha", protože na hraně jednoho klesání jsme z handbiku přestali vidět, kam silnice pokračuje. V tomto místě mi tachometr v silničním závodě naměřil 88 kilometrů v hodině. Hned po startu jsem se držela za Polkou, která mě v časovce předjela jen o 0,4 vteřiny. Mým cílem bylo dotáhnout se na Italku, která jela v dresu mistryně světa. To se mi také ve druhém kole podařilo. Na rovině jsem se jí pokusila utrhnout, bohužel nás v kopci zase dojela a nakonec i předjela. Bohužel jsem prohrála i svůj souboj s Renatou Kaluzou, která dojela třetí a na mě zbyla zase jen brambora. Nicméně mi tenhle závod dal motivaci dál bojovat o umístění mezi nejlepšími třemi," zhodnotila své působení na prvním kole Světového poháru Kateřina Antošová.

V nejsilněji obsazené časovce mužů v kategorii H3, v konkurenci téměř 50 jezdců, se dařilo handbikerovi Tomáši Mošničkovi, který obsadil v časovce 10. příčku, a poté se v sobotu výsledkově ještě o dvě příčky polepšil v silničním závodě, když zajel životní výsledek v podobě 8. místa. Mošnička si po celý závod hlídal kontakt se špičkou a až do posledního kola bojoval o pódiové umístění. Ve druhé části záverečného stoupání se v posledním pátém kole projevila náročnost trati a v konkurenci 45 závodníků si tak dojel pro osmé místo.

Z tricyklistů se nejvíce dařilo Petrovi Bergerovi v kategorii T1, který dojel na 5. místě v časovce a Františkovi Kubínkovi v kategorii T2, který obsadil v silničním závodě šesté příčku.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuálním smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy