Ivo Koblasa oslavil druhé místo v závodě Světového poháru

13. 5. 2019 22:47
Český reprezentační tým handicapovaných cyklistů má za sebou účast na prvním kole Světového poháru v cyklistice v italské Corridonii a sezonu se českým závodníkům podařilo otevřít výbornými výsledky.
Ivo Koblasa se v úvodním závodě Světového poháru sezony 2019/2020 probojoval na pódium. | Foto: ČATHS

Ivo Koblasa zazářil v silničním závodě, kde se mu podařilo prolomit loňskou výsledkovou smůlu a vybojovat stříbrnou medaili. V deštivém dopoledni se o cenný kov popral ve spurtu s paralympijským vítězem a mistrem světa Kanaďanem Chernovem a Australanem Hicksem. O vítězi musela rozhodnout cílová kamera a vítězství nakonec bral Kanaďan, český cyklista si domů dovezl stříbro.

Patrik Jahoda
Patrik Jahoda | Foto: ČATHS

Skvělé výsledky zajeli Češi v časovce jednotlivců a většina z nich se probojovala mezi desítku nejlepších. Nepopulární "bramborovou" medaili vybojovali handbikeři Patrik Jahoda a Kateřina Antošová. Patrik Jahoda byl z výsledku trochu zklamaný, ale výsledný čas a nepatrný odstup od soupeřů mu mohou dodat chuť do dalších dílů Světového poháru. Silniční závod mu pak na náročné trati příliš nevyšel a Jahoda skončil na šestém místě.

Čtvrté místo zopakovala v silničním závodě Kateřina Antošová. "Trasa závodu byla nezvykle technicky obtížná a vzhledem k hustému provozu a absenci oficiálního tréninku, nebylo možné si ji dopředu naplno natrénovat. Dostala přezdívku "horská dráha", protože na hraně jednoho klesání jsme z handbiku přestali vidět, kam silnice pokračuje. V tomto místě mi tachometr v silničním závodě naměřil 88 kilometrů v hodině. Hned po startu jsem se držela za Polkou, která mě v časovce předjela jen o 0,4 vteřiny. Mým cílem bylo dotáhnout se na Italku, která jela v dresu mistryně světa. To se mi také ve druhém kole podařilo. Na rovině jsem se jí pokusila utrhnout, bohužel nás v kopci zase dojela a nakonec i předjela. Bohužel jsem prohrála i svůj souboj s Renatou Kaluzou, která dojela třetí a na mě zbyla zase jen brambora. Nicméně mi tenhle závod dal motivaci dál bojovat o umístění mezi nejlepšími třemi," zhodnotila své působení na prvním kole Světového poháru Kateřina Antošová.

V nejsilněji obsazené časovce mužů v kategorii H3, v konkurenci téměř 50 jezdců, se dařilo handbikerovi Tomáši Mošničkovi, který obsadil v časovce 10. příčku, a poté se v sobotu výsledkově ještě o dvě příčky polepšil v silničním závodě, když zajel životní výsledek v podobě 8. místa. Mošnička si po celý závod hlídal kontakt se špičkou a až do posledního kola bojoval o pódiové umístění. Ve druhé části záverečného stoupání se v posledním pátém kole projevila náročnost trati a v konkurenci 45 závodníků si tak dojel pro osmé místo.

Z tricyklistů se nejvíce dařilo Petrovi Bergerovi v kategorii T1, který dojel na 5. místě v časovce a Františkovi Kubínkovi v kategorii T2, který obsadil v silničním závodě šesté příčku.