Hokejisté zdolali na paralympiádě Slovensko, ve čtvrtfinále opět narazí na Čínu

8. 3. 2022 14:56
Čeští hokejisté zvítězili na zimních paralympijských hrách v Pekingu nad Slovenskem 3:0 a ve středečním čtvrtfinále nastoupí proti domácí Číně.
Zdeněk Krupička na paralympiádě v Pekingu 2022
Zdeněk Krupička na paralympiádě v Pekingu 2022 | Foto: Reuters

Ve skupině B obsadili druhé místo právě za Čínou, které ve vzájemném utkání podlehli 2:5. Třetí Itálie bude ve čtvrtfinále hrát proti Koreji, poslední Slováci na turnaji končí. Nejlepší týmy skupiny A USA a Kanada postoupily přímo do semifinále.

Parahokejisté se dostali do vedení už ve druhé minutě, kdy se před brankou prosadil neobsazený Zdeněk Krupička. Ve druhé třetině zvýšil po kombinační akci Pavel Kubeš, převahu českého mužstva pak vyjádřil třetí brankou Michal Geier.

Všichni čeští střelci skórovali na paralympijském turnaji podruhé. Čisté konto udržel Michal Vápenka.