Florbalisté Budějovic kralují extralize vozíčkářů, o další místa se odehrává tuhý boj

Martin Kosinka
4. 4. 2019 14:24
Praha přivítala šestý turnaj florbalové extraligy vozíčkářů. Vzhledem k tomu, že soutěži suverénně kralují hráči Českých Budějovic, šlo v radotínské hale hlavně o souboj Ostravy, pražského ComAmpu a Tatranu o umístění na druhém až čtvrtém místě. Brněnští Bulldogs a Meteor Plzeň se ve spodní polovině tabulky perou o postup a co nejlepší pozici v play off.

7

V prvním utkání úvodního hracího dne přehrál ComAp brněnské Bulldogs hladce 13:1. Zápas byl nejzajímavější pro příznivce statistik. Bohuslav Dvořák si připsal čtyři branky a František Synek pět asistencí. Po tomto utkání přišel podobně jednoznačný souboj, kdy Abak porazil Meteor 6:1.  A následoval celkem poklidný zápas Tatran - Meteor. Pražští florbalisté po chladnějším úvodu, kdy jim Plzeňští vstřelili gól již ve druhé minutě, zabrali a zvítězili přesvědčivě 5:2.

O poznání dramatičtější průběh měl zápas mezi týmem Abak Ostrava a ComAp Praha, kdy se bojovalo o druhou příčku. Po rychlém úvodním gólu Miroslava Večeři a skvělé práci gólmana získal Abak klid a přidal i druhý zásah. Ve druhé třetině šla Ostrava dokonce do tříbrankového náskoku, a přestože Vladimír Mařík o půl minuty později snížil, Abak získal tři body.

V posledním zápase prvního hracího dne nepřipustil Tatran žádné překvapení a výsledkem 7:1 přesvědčivě porazil Bulldogs Brno. V dresu Střešovic zářila dvojice Zdeněk Krupička a Zuzana Přibilová.

Zuzana Přibilová je na vozíku 13 let. Florbalu se dlouhu dobu bránila, ale pak nakonec propadla hře s plastovým míčkem a hokejkou. | Foto: Tomáš Devera

Druhý hrací den přišlo očekávané utkání celků bojujících o přední příčky. Abak Ostrava vyzval Střešovice. Zápas zahájili aktivněji hráči Tatranu, kteří byli po první třetině o gól napřed. V polovině zápasu ale vyrovnala polská posila Abaku Marcin Batko. Napínavá poslední část, kdy se střídaly tvrdé zákroky s odvážnými úniky, góly nepřinesla, a tak rozhodovaly nájezdy. V nich uspěl tým Ostravy a získal bod navíc.

Šesté ligové kolo zakončilo pražské derby mezi Tatranem a ComApem. Pohledný a napínavý zápas nebyl rozhodnutý ani po polovině utkání, přestože ComAp zvýšil na 2:0. Tatran se stále snažil a měl několik dobrých šancí. Dobře organizovanou hru ComApu ale nakonec nepřekonal. Vítězové si tak před posledním ligovým kolem v Plzni připravili velmi dobrou pozici.