ABAK Ostrava míří do play off, přestupy tak nehrozí

Markéta Srbová
30. 11. 2016 22:35
Poslední zápas letošního roku zaznamenala liga florbalu vozíčkářů. 4. kolo Česká Pošta Extraligy hostil ostravský tým FBC ABAK. Po několika úspěšných zápasech domácího týmu, to vypadá, že se ostravský celek opět probojuje do play off. Na rozdíl od loňska se tedy nebude muset bát přestupů v řadách hráčů.
4. kolo Česká Pošta Extraligy vozíčkářů bylo pro tým FBC ABAk Ostrava úspěšné. FBCK ABAK Ostrava se tak nejspíš probojuje do Play-off. Loňské přestupy tak letos nehrozí. | Foto: Jan Herman

Ostrava - Minulou sezónu, o zimní přestávce, proběhly dva významné přestupy. A to mezi ostravským týmem FBC ABAK a pražským Tatranem Střešovice. Z ostravského celku odešli na hostování dva reprezentační hráči, jmenovitě gólman Lukáš Grüner a nynější kapitán Ostravy, Miroslav Večeřa. Tatran Střešovice poté vyhrál titul. Prvotní důvodem hostování byl ten, že Ostrava se s velkou jistotou neprobojovala do play off.

Po vzájemné dohodě mezi kluby odehráli hráči druhou půlku sezóny právě v pražském celku. Tatran totiž hostováním nechtěl ohrozit ohrozilo existenci ostravského klubu.

Hráči týmu FBC ABAK Ostrava potrápili českobudějovické Štíry. Zápas rozhodl až na nájezdy Kamil Klíma z ostravského celku. Tým z Českých Budějovic prohrál 2:3. | Foto: Jan Herman

V letošní sezóně se ovšem oba hráči vrátili zpět do svého domovského klubu, tedy FBC ABAK Ostrava. A nehodlají na tom nic měnit. "Letos se ostravský tým do play off s největší pravděpodobností probojuje, proto ani jeden z nás neuvažuje o hostování," prozradil kapitán ostravského týmu Miroslav Večeřa.

Ostravský tým překvapil v prvním zápase s Polskem

Sobotní první zápas mezi pořadatelským týmem FBC ABAK Ostrava a polským celkem Wheel Wolf Sosnowiec byl velice napínavý. Na obou stranách bylo k vidění mnoho útočných akcí, ale také skvělé výkony gólmanů a obrany. Nakonec Ostrava podlehla polským vlkům 1:2. Odveta tohoto zápasu nastala hned druhý den.

Očekávané utkání ve stejném duchu, se ale nekonalo. Polský celek udával od samotného začátku tempo celé hry a jasně diktoval její průběh. Wheel Wolf Sosnowiec vyhrál jednoznačně 6:0. Ostravskému celku se ovšem dařilo i v dalších sobotních zápasech. S brněnským týmem Bulldogs zvítězil ABAK 5:2 a skoro s jistotou se dostal do play off.

Také neděle byla pro FBC ABAK Ostrava úspěšná

V neděli dorazili na 4. kolo ligy florbalu vozíčkářů také českobudějovičtí štíři. Na ty čekal v prvním zápase brněnský tým Bulldogs. Od první minuty byla evidentní jasná převaha českobudějovických hráčů. Jednoznačná výhra celku FBC Štíři České Budějovice 7:0, toho byla jasným důkazem.

Ovšem hned v dalším zápase nastal zlom. Hráči týmu Ostravy nastoupili v plné síle. I přesto, že v první třetině dostali gól od českobudějovického hráče Jana Šípa, nenechali si to líbit a hned ve druhé třetině srovnali skóre na 1:1 díky gólu Martina Žáka. Třetí třetina tohoto zápasu nabídla skvělé zákroky a bojovnost na obou stranách. Ani jeden celek nechtěl dopustit prohru.

O první gól se postaral opět Jan Šíp z Českých Budějovic. Ostrava odpověděla vzápětí proměněnou střelou kapitána Miroslava Večeři. Až do závěrečného hvizdu tak zůstal výsledek nerozhodný , 2:2. A tak se muselo přejít k samostatným nájezdům. O výhru týmu ABAKu nad českobudějovickými Štíry 3:2, se v 36. minutě postaral v nájezdech Kamil Klíma. V tabulce základní části se ostravský celek drží i po tomto 4. kole na průběžně třetím místě.

V tuto chvíli čeká na všechny hráče přestávka. 5. kolo Česká Pošta Extraligy vozíčkářů bude hostit sportovní hala v Kadani a to od 4. 3. do 5. 3. 2017.