Extraligoví hokejisté věnují za každý gól peníze na sledge hokej

ČTK ČTK
20. 12. 2017 12:09
Sport hendikepovaných se dlouhodobě potýká s nedostatkem financí. Sledge hokejistům proto pomohou jejich zdraví kolegové z extraligy.
Čeští sledge hokejisté
Čeští sledge hokejisté | Foto: ČATHS

Praha - Úspěšní střelci hokejové extraligy budou podporovat sledge hokejisty. Všichni hráči nejvyšší soutěže se rozhodli, že věnují sto korun za každý vstřelený gól na podporu České sledge hokejové asociace (CSHA). Pomáhat se rozhodli i brankáři, kteří stejnou sumu zaplatí za každé čisté konto.

Projekt "Pojedeme v tom spolu?!" zástupci České asociace hokejistů (CAIH) a CSHA představili dnes, hokejisté ale věnují finance i za góly a nuly za již odehrané zápasy. Vzhledem k tomu, že doposud v extralize padlo 1103 branek a gólmani udrželi 42 čistých kont, získala CSHA již 114.500 korun. Nejvyšší částky zatím zaplatili elitní střelci Martin Růžička z Třince a plzeňský Tomáš Mertl, kteří nastříleli devatenáct branek.

Společně s oběma asociacemi se na projektu podílí i agentura BPA, marketingový partner extraligy a Českého svazu ledního hokeje, který nad ním převzal záštitu.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 39 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy