Extraligoví hokejisté věnují za každý gól peníze na sledge hokej

ČTK ČTK
20. 12. 2017 12:09
Sport hendikepovaných se dlouhodobě potýká s nedostatkem financí. Sledge hokejistům proto pomohou jejich zdraví kolegové z extraligy.
Čeští sledge hokejisté
Čeští sledge hokejisté | Foto: ČATHS

Praha - Úspěšní střelci hokejové extraligy budou podporovat sledge hokejisty. Všichni hráči nejvyšší soutěže se rozhodli, že věnují sto korun za každý vstřelený gól na podporu České sledge hokejové asociace (CSHA). Pomáhat se rozhodli i brankáři, kteří stejnou sumu zaplatí za každé čisté konto.

Projekt "Pojedeme v tom spolu?!" zástupci České asociace hokejistů (CAIH) a CSHA představili dnes, hokejisté ale věnují finance i za góly a nuly za již odehrané zápasy. Vzhledem k tomu, že doposud v extralize padlo 1103 branek a gólmani udrželi 42 čistých kont, získala CSHA již 114.500 korun. Nejvyšší částky zatím zaplatili elitní střelci Martin Růžička z Třince a plzeňský Tomáš Mertl, kteří nastříleli devatenáct branek.

Společně s oběma asociacemi se na projektu podílí i agentura BPA, marketingový partner extraligy a Českého svazu ledního hokeje, který nad ním převzal záštitu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy