Drahonínský získal na MS bronz, lukostřelci vybojovali místo pro paralympijské hry

sul
10. 6. 2019 23:39
Čeští handicapovaní reprezentanti mají za sebou účast na mistrovství světa v paralukostřelbě. V holandském Hertogenboshi se nejvíce dařilo Davidu Drahonínskému. Ten ve své kategorii W1 získal bronzovou medaili, když v souboji o třetí místo porazil reprezentanta z Číny Guifei Hana v poměru 133:130. Jemu a Šárce Musilové se zároveň podařilo splnit kvótu pro paralympijské hry v Tokiu 2020. Startovat na nich může jeden zástupce v mužské i ženské kategorii W1.
David Drahonínský skončil v Plzni na mistrovství Evropy 2018 stříbrný.
David Drahonínský skončil v Plzni na mistrovství Evropy 2018 stříbrný. | Foto: Jan Povýšil

Kvalifikace se Drahonínskému příliš nepodařila a skončil na dvanáctém místě. Ve vyřazovací části mistrovství se mu pak ale povedlo překonat tři soupeře a dostat se až do semifinále.

"Naštěstí jsem během dalšího volného dne trochu zmobilizoval síly, podařilo se mi zkoncentrovat a podat skvělý výkon ve vyřazovací části," popisuje průběh šampionátu trojnásobný medailista z Letních paralympijských her.

Mistři Evropy pro rok 2018 v soutěži smíšených párů kategorie w1.
Mistři Evropy pro rok 2018 v soutěži smíšených párů kategorie w1. | Foto: Jan Povýšil

V semifinále český handicapovaný sportovec nestačil na tureckého zástupce Bahattina Hekimoglu a po prohře 141:143 ho čekal souboj o třetí místo. V tom porazil čínského reprezentanta Guifei Hana 133:130 a získal bronzovou medaili.

"Svět nám utíká mílovými kroky a já jsem rád, že se stále dokážu sám připravit a konkurovat zahraničním týmům, které pracují systematicky na profesionální úrovni a mají skvělé zázemí," vysvětluje Drahonínský.

K dobrému výsledku pomohla úspěšnému paralukostřelci také náročná příprava. "Dvě soustředění se zahraničními trenéry přinesla ovoce. Jelikož jsem vybojoval místo na paralympijských hrách a k tomu bronz, tak určitě mohu říct, že jsem přípravu naplánoval skvěle. I když vím, že se mohu ještě dost zlepšovat a příště být připravený ještě malinko lépe," hodnotí svůj výkon Drahonínský.

Lukostřelec David Drahonínský získal třetí paralympijskou medaili.
Lukostřelec David Drahonínský získal třetí paralympijskou medaili. | Foto: Archiv: David Drahonínský

V nejbližší době ho čeká druhé kolo Evropského poháru, které hostí v červenci Nové Město na Moravě. Tam si může taky zajistit účast na srpnovém finále, na které postoupí čtyři nejlepší jednotlivci a smíšené týmy z každé kategorie.

Na mistrovství světa startovali i další čeští reprezentanti. Úspěchu dosáhl smíšený tým, který obsadil v kategorii W1 konečné čtvrté místo, když v boji o bronz nestačil na výběr z Japonska.

Mezi jednotlivci se do druhého kola dostali ve svých kategoriích Václav Košťál, Leoš Bartoš a Markéta Sidková. Přes první kolo neprošli Šárka Musilová, Tereza Brandtlová, Lenka Kuncová a Karel Davídek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy