Čeští sledge hokejisté podlehli Norsku a na paralympijských hrách skončili šestí

16. 3. 2018 14:52
Vystoupení českých sportovců v Pchjongčchangu završí sobotní závody lyžařů ve slalomu.
Čeští sledge hokejisté v Pchjongčchangu
Čeští sledge hokejisté v Pchjongčchangu | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Čeští sledge hokejisté obsadili na paralympijských hrách v Pchjongčchangu šesté místo. V posledním utkání na turnaji prohrál tým trenéra Jiřího Břízy s Norskem 2:5.

Seveřané vstřelili první gól už po 44 sekundách hry a ve čtvrté minutě přidali druhý. V závěru první třetiny se u norské branky prosadil důrazný Zdeněk Krupička, ale v druhé části zápasu vrátil Norsku dvougólový náskok Rolf Einer Pedersen.

V poslední třetině využil přesilovku Pavel Kubeš, jenže ani tentokrát Češi vyrovnat nedokázali. Páté místo Norům pojistil Audun Bakke, který během necelých dvou minut završil hattrick.

Čeští reprezentanti odjížděli do Koreje s myšlenkami na boj o medaile, po porážkách s domácím výběrem a s týmem USA však naději na postup do semifinále ztratili. Do utkání o páté místo se následně dostali po výhrách nad Japonskem a Švédskem.

Ve finále hokejového turnaje se v neděli utkají Američané s Kanaďany, o bronz budou v sobotu hrát týmy Koreje a Itálie. Sedmé skončilo Švédsko.

Posledním vystoupením českých sportovců na paralympiádě budou sobotní závody lyžařů ve slalomu.