Čeští sledge hokejisté podlehli Norsku a na paralympijských hrách skončili šestí

16. 3. 2018 14:52
Vystoupení českých sportovců v Pchjongčchangu završí sobotní závody lyžařů ve slalomu.
Čeští sledge hokejisté v Pchjongčchangu
Čeští sledge hokejisté v Pchjongčchangu | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Čeští sledge hokejisté obsadili na paralympijských hrách v Pchjongčchangu šesté místo. V posledním utkání na turnaji prohrál tým trenéra Jiřího Břízy s Norskem 2:5.

Seveřané vstřelili první gól už po 44 sekundách hry a ve čtvrté minutě přidali druhý. V závěru první třetiny se u norské branky prosadil důrazný Zdeněk Krupička, ale v druhé části zápasu vrátil Norsku dvougólový náskok Rolf Einer Pedersen.

V poslední třetině využil přesilovku Pavel Kubeš, jenže ani tentokrát Češi vyrovnat nedokázali. Páté místo Norům pojistil Audun Bakke, který během necelých dvou minut završil hattrick.

Čeští reprezentanti odjížděli do Koreje s myšlenkami na boj o medaile, po porážkách s domácím výběrem a s týmem USA však naději na postup do semifinále ztratili. Do utkání o páté místo se následně dostali po výhrách nad Japonskem a Švédskem.

Ve finále hokejového turnaje se v neděli utkají Američané s Kanaďany, o bronz budou v sobotu hrát týmy Koreje a Itálie. Sedmé skončilo Švédsko.

Posledním vystoupením českých sportovců na paralympiádě budou sobotní závody lyžařů ve slalomu.

Výsledky zimních paralympijských her v Pchjongčchangu:

Sledge hokej - o 5. místo:

Česko - Norsko 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 15. Krupička, 36. Kubeš - 4., 41. a 43. Bakke, 1. a 24. Pedersen.

před 41 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

před 58 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.