Čeští basketbalisté na vozíku zůstávají bez porážky a vítězí v základní skupině

Kristýna Šperková
27. 7. 2017 19:49
Po prvním vítězství nad Irskem přidal český reprezentační výběr basketbalistů na vozíku druhý den evropského šampionátu další dvě výhry a zvítězil tak v základní skupině. Po vítězství nad Srbskem a Maďarskem čeká české basketbalisty dnes večer semifinálový střet s Portugalskem.
Český tým basketbalistů na vozíku zatím porazil všechny své soupeře a zvítězil v základní skupině.
Český tým basketbalistů na vozíku zatím porazil všechny své soupeře a zvítězil v základní skupině. | Foto: Gabi Hejtiková

Brno - Středeční program pro český basketbalový tým otevřel zápas se Srbskem, který podle našich hráčů představoval nejtěžšího soupeře na turnaji.

"Nebylo to jednoduché utkání, protože jsme se v podstatě se základním kamenem národního týmu Srbska potkali na turnaji v Ljublani, kde hráli za klub KKK Singidunum, takže jsme trochu tušili, co to bude za tým," říká český reprezentant Tomáš Nevěčný.

Tomáš Nevěčný (WBS Pardubice) na mistrovství Evropy basketbalu vozíčkářů skupiny C v Brně.
Tomáš Nevěčný (WBS Pardubice) na mistrovství Evropy basketbalu vozíčkářů skupiny C v Brně. | Foto: Gabi Hejtiková

"Známe temperament těchto balkánských týmů, takže jsme věděli, že když se dostanou do euforie a odskočí nám, tak si můžou nahrát body a utéct nám. Takže jsme se snažili hrát naši hru, jim to párkrát nevyšlo, nám to tam párkrát padlo, což si myslím, že je trochu srazilo psychicky," dodává.

Nejen psychická převaha českého týmu nakonec zajistila našim basketbalistům vítězné skóre 80:61 proti obávanému Srbsku.

Druhý zápas druhého dne evropského basketbalového šampionátu vyzvali Češi celek Maďarska. Tento nováček na evropské basketbalové scéně v Brně prohrál souboj s Irskem 16:81. Proto se trenéři rozhodli do tohoto zápasu nasadit více nováčků.

"Jelikož ve hře potřebují dostat příležitost všichni hráči, nenastoupili jsme do zápasu v nejsilnější sestavě, takže v první čtvrtině to bylo celkem vyrovnané," popisuje Nevěčný zejména první čtvrtinu, která skončila 8:7 ve prospěch Maďarska. Od druhé čtvrtiny již čeští hráči nabrali tempo, nasadili náskok, který navyšovali až na konečné skóre 87:34.

"Dopředu jsme věděli, že to bude nejjednodušší zápas ve skupině, ale nechtěli jsme to podcenit," uzavírá Nevěčný druhý veleúspěšný den na mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku skupiny C v Brně. Dnes večer čeká domácí reprezentaci semifinálový souboj s Portugalskem, který ji může posunout až do pátečního finále.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy