Český powerchair hockey tým vybojoval na mezinárodním turnaji v Praze druhé místo

Kristýna Šperková
4. 10. 2017 20:26
V pražské sportovní hale Třebešín proběhl již osmý ročník mezinárodního turnaje Prague Powerchair Open. Sportovní svátek powerchair hockey, čili hokeje na elektrických vozících, pořádá sportovní klub Flor-in každý rok od roku 2010. Letos se ho zúčastnilo sedm týmů. Všechny čtyři domácí kluby a tři zahraniční týmy, včetně loňského vítěze, německého Black Knight Dreieich, kterému se podařilo své loňské vítězství obhájit.
Prague Powerchair Open se konal v Praze již po osmé. Na druhém místě se umístil vítěz české klubové Powerchair Hockey soutěže - Jaguars Praha.
Prague Powerchair Open se konal v Praze již po osmé. Na druhém místě se umístil vítěz české klubové Powerchair Hockey soutěže - Jaguars Praha. | Foto: Lukáš Zdařil

Praha - Na mezinárodním turnaji Prague Powerchair Open se během dvou dnů představily čtyři české týmy New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha, mistr České Powerchair Hockey ligy Jaguars Praha SK Indians Plzeň.

První místo si z turnaje odváží loňský vítěz Black Knights Dreieich z Německa.
První místo si z turnaje odváží loňský vítěz Black Knights Dreieich z Německa. | Foto: Lukáš Zdařil

"Pražské turnaje, ke kterým kromě tohoto patří také Prague Cup, jsou jedněmi z předních evropských turnajů a na mezinárodní scéně nabývají renomé. Naše federace se snaží tyto kluby podporovat," říká za Českou federaci Powerchair Hockey její předseda Václav Uher.

Kromě loňského vítěze Black Knight Dreieich z Německa se letošního ročníku zúčastnily ještě dva zahraniční celky - německý tým Hurricanes Bochum a italský A.S.D. Sharks Monza.

V pražské hale na Třebešíně se první den hrála utkání ve skupině a druhý den byl věnován semifinálovým utkáním a zápasům o konečná umístění. Z českých týmů si nejlépe vedli Jaguars Praha, kterým se povedlo probojovat až do finále, kde však celkem jednoznačně podlehli německému týmu Black Knights Dreieich 13:5.

"Pro Jaguars je však druhé místo a účast ve finále velký úspěch, porážce se nemůžeme divit, protože tento německý tým je v současnosti nejlepší v Evropě," připomíná Václav Uher.

Prague Powerchair open 2017.
Prague Powerchair open 2017. | Foto: Lukáš Zdařil

Druhý nejlepší český skončil na pátém místě, byl to pořadatelský tým New Cavaliers, který se, stejně jako zbylé dva české týmy SK Indians Plzeň a Red Dragons Praha, bohužel neprobojoval ani do semifinále.

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen český sportovec Stanislav Cimpa (Jaguars Praha). O třetí místo se spolu utkaly zbylé zahraniční týmy. Tento zápas dopadl příznivěji pro italský tým A.S.D. Sharks Monza, který porazil německé Hurricanes Bochum 2:1.

Česká federace Powerchair Hockey chystá na podzim ve spolupráci s vysokoškolskými studenty kampaň na nábor nových hráčů a trenérů. Powerchair hockey je jediný kolektivní sport pro lidi, kteří používají elektrický vozík. Stačí ho ovládat třeba jen ústy, i s tím se hráči mohou zapojit do tohoto sportu. V každém týmu hrají minimálně dva hráči se speciální T-stick hokejkou, která je připevněná k přední části vozíku, a hráč tak může vytvářet bloky, čímž ovlivňuje chod hry a pomáhá tak svému týmu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Stát loni na daních vybral přes bilion korun, meziročně mírně více

Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni stouply meziročně o 1,2 procenta, tedy o 12 miliard korun, na 1,03 bilionu korun. Například na dani z přidané hodnoty stát získal 463,7 miliardy korun, meziročně o 37,2 miliardy korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral 200,6 miliardy korun, meziročně o 40 miliard korun více. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu za loňský rok.

Naopak z daně z příjmu fyzických osob stát za loni získal meziročně o 59 miliard korun méně, tedy 172,6 miliardy korun. Důvodem byly daňové změny účinné od roku 2021, zejména snížení základu daně o více než 25 procent a zvýšení slevy na poplatníka. Ministerstvo financí minulý týden uvedlo, že rozpočet změnou daní loni přišel o 56,7 miliardy korun a na úrovni veřejných financí ztráta činí 90,2 miliardy korun. Méně stát vybral loni i ze spotřebních daní, zhruba 158 miliard korun.

Samotný státní rozpočet získal loni na daňových příjmech bez pojistného na sociální zabezpečení 698,7 miliardy korun, tedy o 19,5 miliardy korun méně. Vliv měla i loňský úprava rozpočtového určení daní ve prospěch obcí a krajů. Schodek rozpočtu loni vyšplhal na rekordních 419,7 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Policie osvobodila rukojmí z texaské synagogy, podezřelý je po smrti

Rukojmí, které v synagoze v texaském městě Colleyville držel neznámý pachatel, se podařilo osvobodit. Všichni jsou v pořádku, oznámil texaský guvernér Greg Abbott. Podezřelý je po smrti, uvedl na tiskové konferenci šéf policie v Coleyville.

"Modlitby byly vyslyšeny. Všichni rukojmí jsou živí a v bezpečí," napsal Abbott na Twitteru. Krátce předtím bylo ze synagogy slyšet hlasitou ránu a zvuky podobné střelbě, napsala AP.

Policie byla k synagoze přivolána v sobotu v 11:00 místního času (18:00 SEČ). Podle zdroje blízkého situaci podezřelý původně vzal čtyři rukojmí včetně rabína, jednoho člověka po zhruba šesti hodinách propustil. Vyšetřovatelům se zatím nepodařilo muže identifikovat ani určit motiv činu.

Web ABC News dříve informoval, že podezřelý mluvil o pákistánské teroristce Áfíe Siddíkíové jako o své sestře a požadoval její propuštění. Siddíková byla v New Yorku odsouzena k 86 rokům vězení za pokus o zabití amerických vojáků. Její bratr Muhammad Siddíkí je však podle svého právního zástupce v Houstonu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy