Český powerchair hockey tým vybojoval na mezinárodním turnaji v Praze druhé místo

Kristýna Šperková
4. 10. 2017 20:26
V pražské sportovní hale Třebešín proběhl již osmý ročník mezinárodního turnaje Prague Powerchair Open. Sportovní svátek powerchair hockey, čili hokeje na elektrických vozících, pořádá sportovní klub Flor-in každý rok od roku 2010. Letos se ho zúčastnilo sedm týmů. Všechny čtyři domácí kluby a tři zahraniční týmy, včetně loňského vítěze, německého Black Knight Dreieich, kterému se podařilo své loňské vítězství obhájit.
Prague Powerchair Open se konal v Praze již po osmé. Na druhém místě se umístil vítěz české klubové Powerchair Hockey soutěže - Jaguars Praha.
Prague Powerchair Open se konal v Praze již po osmé. Na druhém místě se umístil vítěz české klubové Powerchair Hockey soutěže - Jaguars Praha. | Foto: Lukáš Zdařil

Praha - Na mezinárodním turnaji Prague Powerchair Open se během dvou dnů představily čtyři české týmy New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha, mistr České Powerchair Hockey ligy Jaguars Praha SK Indians Plzeň.

První místo si z turnaje odváží loňský vítěz Black Knights Dreieich z Německa.
První místo si z turnaje odváží loňský vítěz Black Knights Dreieich z Německa. | Foto: Lukáš Zdařil

"Pražské turnaje, ke kterým kromě tohoto patří také Prague Cup, jsou jedněmi z předních evropských turnajů a na mezinárodní scéně nabývají renomé. Naše federace se snaží tyto kluby podporovat," říká za Českou federaci Powerchair Hockey její předseda Václav Uher.

Kromě loňského vítěze Black Knight Dreieich z Německa se letošního ročníku zúčastnily ještě dva zahraniční celky - německý tým Hurricanes Bochum a italský A.S.D. Sharks Monza.

V pražské hale na Třebešíně se první den hrála utkání ve skupině a druhý den byl věnován semifinálovým utkáním a zápasům o konečná umístění. Z českých týmů si nejlépe vedli Jaguars Praha, kterým se povedlo probojovat až do finále, kde však celkem jednoznačně podlehli německému týmu Black Knights Dreieich 13:5.

"Pro Jaguars je však druhé místo a účast ve finále velký úspěch, porážce se nemůžeme divit, protože tento německý tým je v současnosti nejlepší v Evropě," připomíná Václav Uher.

Prague Powerchair open 2017.
Prague Powerchair open 2017. | Foto: Lukáš Zdařil

Druhý nejlepší český skončil na pátém místě, byl to pořadatelský tým New Cavaliers, který se, stejně jako zbylé dva české týmy SK Indians Plzeň a Red Dragons Praha, bohužel neprobojoval ani do semifinále.

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen český sportovec Stanislav Cimpa (Jaguars Praha). O třetí místo se spolu utkaly zbylé zahraniční týmy. Tento zápas dopadl příznivěji pro italský tým A.S.D. Sharks Monza, který porazil německé Hurricanes Bochum 2:1.

Česká federace Powerchair Hockey chystá na podzim ve spolupráci s vysokoškolskými studenty kampaň na nábor nových hráčů a trenérů. Powerchair hockey je jediný kolektivní sport pro lidi, kteří používají elektrický vozík. Stačí ho ovládat třeba jen ústy, i s tím se hráči mohou zapojit do tohoto sportu. V každém týmu hrají minimálně dva hráči se speciální T-stick hokejkou, která je připevněná k přední části vozíku, a hráč tak může vytvářet bloky, čímž ovlivňuje chod hry a pomáhá tak svému týmu. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy