Československá tenisová tour pokračuje. Ve Vendryni se z titulu radoval Stefanu

sul
8. 2. 2019 16:26
Na začátku nového roku nezaháleli ani tenisté na vozíku a v únoru absolvovali turnaj Vendryně Open 2019. Ve dvouhře skončil na prvním místě aktuálně nejlepší český tenista na vozíku Michal Stefanu. Z vítězství ve čtyřhře se radovala dvojice Tomáš Masaryk a Petr Utíkal. "Čtvrtého ročníku se zúčastnilo celkem šestnáct hráčů a turnaj byl velmi dobře obsazen,“ hodnotí pořadatel Pavel Klimek.
Michal Stefanu - Petr Utíkal.
Michal Stefanu - Petr Utíkal. | Foto: Martin Kříkala

Jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře se do semifinále dostali největší favorité. Podle pořadatele Pavla Klimka byl vývoj utkání o finále mezi Petrem Utíkalem a Tomášem Sváškem překvapením. "Petr studuje medicínu a na tenis už nemá tolik času jako v minulosti. Předvedl ale velmi dobrý výkon a druhého nasazeného hráče Tomáše Sváška porazil hladce 6-1 ve dvou setech," vysvětluje.

Petr Utíkal na Karviná open 2017
Petr Utíkal na Karviná open 2017 | Foto: archiv CWTA

Druhé semifinále nabídlo souboj mezi slovenskou jedničkou Tomášem Masarykem a českým nejlépe postaveným hráčem v žebříku Michalem Stefanu. Z vítězství 6:4 a 6:2 se radoval český zástupce.

Přestože byl v následujícím finále Stefanu favoritem, třiadvacetiletý Utíkal ho dokázal potrápit a souboj o první místo zdramatizoval. "Petr Utíkal vstoupil do zápasu jako blesk a brzy vybojoval první set ve svůj prospěch. Zkušenosti a vyzrálost ale pomohly Michalovi Stefanu k zisku druhé sady," popisuje průběh finálového zápasu Pavel Klimek. O prvním místě tak rozhodla až zkrácená hra. V té v poměru 10-4 nakonec zvítězil třiapadesátiletý Stefanu.

Do turnaje ve čtyřhře vstoupilo celkem osm dvojic. Žádné překvapení se ale nekonalo a finále přineslo souboj aktuálně nejlepších hráčů. Z prvního místa se radovalo československé duo Tomáš Masaryk a Petr Utíkal, které si zajistilo vítězství výhrou 6:2, 6:3 nad dvojicí Michal Stefanu a Tomáš Svášek.

Turnaj ve Vendryni je součástí celoročního česko-slovenského okruhu HVM PLASMA Tour. O body do průběžného pořadí mohou tenisté bojovat v průběhu sezony na osmi akcích. V loňském roce se už jednotlivá kola konala například v Radonicích a Kurdějově.