Fenomenální lukostřelci i nezdolní bojovníci. Tak se daří Čechům na paralympiádě

Fenomenální lukostřelci i nezdolní bojovníci. Tak se daří Čechům na paralympiádě
Z něj pak postoupil až do středečního finále, takže Česko má už teď jisté minimálně stříbro.
Naopak Kateřina Cuřínová na paralympiádě v Tokiu prohrála oba své úvodní zápasy a do play off nepostoupila.
Plavkyně Vendula Dušková skončila v polohovém závodě na 200 metrů osmá.
Nevidomý sedmapadesátiletý nestor české výpravy Miroslav Smrčka na znakařské stovce nepostoupil z rozplavby a podobně dopadl i na dvoustovce.
Foto: ČTK, Jan Malý
yac Reuters yac, Reuters
31. 8. 2021 11:41
Paralympiáda v Tokiu, která odstartovala minulý týden slavnostním zahájením na olympijské stadionu, vstoupila do svého druhého týdne. Podívejte se, jak se na ní daří českým reprezentantům.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy