Čechům nevyšla poslední kola Eurovia ligy curlingu vozíčkářů. Medaile brali cizinci

16. 1. 2020 15:40
Poslední 4. a 5. kolo základní částí Eurovia ligy curlingu vozíčkářů rozhodlo o účastnících vyřazovacích bojů. V roztylské hale měly převahu zahraniční týmy, které obsadily i první tři místa. Základní část vyhrál celek Slovenska, následovaný Itálií a Polskem. Zbylé příčky pak patřily už českým zástupcům, ze kterých si nejlépe vedl tým Sportovního clubu Jedličkova ústavu A.
Tým Slovenska v turnaji sedmi družstev ze čtyř evropských zemí jasně dominoval.
Tým Slovenska v turnaji sedmi družstev ze čtyř evropských zemí jasně dominoval. | Foto: Pavla Vrbová

Přestože základní skupiny ovládly zahraniční týmy v čele se Slovenskem, české celky stále držely krok. Nejblíže stupni vítězů byl Sportovní club Jedličkova ústavu A, který měl shodně bodů se třetím Polskem, nakonec ale rozhodlo lepší skóre na endy a kameny a pražský tým se musel spokojit se čtvrtou příčkou.

Mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů v Praze bylo zároveň finálovým kolem VII. ročníku Eurovia ligy curlingu vozíčkářů.
Mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů v Praze bylo zároveň finálovým kolem VII. ročníku Eurovia ligy curlingu vozíčkářů. | Foto: Veronika Skalecká

Lepší umístění si představovala i Dana Selnekovičová, členka družstva Sportovního clubu Jedličkova ústavu B. "V základní části jsme si určitě věřili víc, do druhého víkendu jsme nastupovali ze čtvrtého místa a chtěli jsme skončit na medailové pozici,"  vypráví curlerka.

To se však nepovedlo, její celek nakonec obsadil pátou příčku. "Vzhledem ke zdravotním komplikacím jednoho hráče a zaučování nováčka, který se curlingu věnuje tři měsíce a odehrál s námi všechny zápasy, jsme s umístěním spokojení," uznává Selnekovičová.

Česká curlerka poukázala i na přátelskou atmosféru nejen posledních dvou kol, ale i na výjimečnost celkového uspořádání Eurovia ligy, která je obohacena i o zahraniční týmy.

"V rámci naší ligy nehrajeme jako jeden reprezentace Česka proti ostatním, ale jednotliví hráči hrají se svým vlastním domácím týmem. Je to trochu netradiční, ale takto dostanou příležitost zahrát si kvalitní turnaj i hráči s menší možností tréninku nebo začátečníci a mohou se dál zlepšovat. Vzhledem k trvalému nedostatku hráčů je toto ta nejlepší motivační varianta," líčí Selnekovičová

Kromě postupu do play off si prvních šest týmů zajistilo i účast na Mezinárodním mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů, které se odehraje 25. a 26. dubna.

Chybět bude šestý tým tabulky HSC Velké Meziříčí, který nesplnil podmínku odehrání alespoň 50 procent svých utkání v předepsané sestavě, a musí tak své místo přenechat sedmému Novému Městu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy